Монтана започна престоя си в Турция с победа

Монтана победи с 2:1 елитния Атайрал (Казахстан) в първата си контролна среща от лагера в Алания. Монтанци започнаха по-добре мача и направиха няколко добри атаки. При една от тях Сергей Георгиев бе изведен от Николай Цветков-Демона зад гърба на защитата на казахстанския тим и откри резултата. Пропуски до края на полувремето направиха Атанас Илиев, Тони Тасев и Иван Михов. След почивката старши треньорът на Монтана Ферарио Спасов направи 6 смени. Въпреки това отборът контролираше играта. В 62-ата мин. защитата на монтанци не се ориентира добре при едно центриране в наказателното поле и резултатът бе изравнен. Седем минути преди края на мача пробив на Йордан Йорданов бе спрян с нарушение в пеналта, а Мирослав Антонов не сгреши от бялата точка. Правото да изпълни дузпа получи и казахстанският тим в 84-ата минута, но вратарят Марин Орлинов спаси. В края дебют за родния си клуб направиха юношите Стефан Каменов и Владислав Цеков.
Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Тони Тасев, Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Николай Цветков, Сергей Георгиев (Владимир Айтов, Румен Трифонов, Никола Гавов, Мирослав Антонов, Владислав Мисяк, Борислав Дамянов, Стефан Каменов, Владислав Цеков).