Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Сърбия спечели бронзовите медали на Европейското първенство по баскетбол за жени

Домакинът Сърбия спечели бронзовите медали на Европейското първенство по баскетбол за жени. Шампионките от 2015 година разгромиха Великобритания в малкия финал в Белград със 71:55 (25:16, 15:17, 21:6, 20:16).

Двубоят започна с леко предимство на домакините, които със силен края на първата четвърт взеха преднина от 25:16. Британките успяха на намалят до 33:35, но в последните две минути на първото полувреме сръбкините вкараха 5 безответни точки и се оттеглиха с аванс от 40:33 на почивката. Възпитаничките на Марина Малкович решиха всичко в третата четвърт. Те стартираха отлично и за четири минути увеличиха преднината си до 51:35, а в края на частта тя достигна до 61:39. До края срещата се доиграваше, а британските баскетболистки не успяха да окажат съществена съпротива в първия си мач за отличие на еврошампионат.

Звездата на домакините Соня Петрович беше най-добра в срещата с 14 точки и 13 борби, а Невена Йованович допринесе с 11 точки. Теми Фегбенъл от Великобритания беше най-резултатна в срещата с 23 точки, но това не беше достатъчно.

Финалът между защитаващия титлата си Испания и Франция е по-късно тази вечер.