Новицки с “20-10” на прощаване

Дирк Новицки бе посрещнат с овации от феновете в Сан Антонио, което просълзи германската звезда преди последната му среща в НБА. Вчера 40-годишният ветеран официално обяви оттеглянето си от активния спорт, а при загубата на Далас с 94:105 от Спърс се прости с Лигата, напомняйки за силните си години.

След като вчера вкара 30 точки на Финикс, сега Новицки записа “дабъл-дабъл” от 20 точки и 10 борби за 30 минути игра в дербито на Тексас. Тежкото крило се отчете и с 1 асистенция и 1 отнета топка, успявайки при 6/15 за 2 точки, 2/6 за 3 точки и 2/2 от наказателната линия.

“Чувството беше фантастично. Почти сякаш беше домакински мач, а не бяхме гости”, каза след края на мача Дирк, който бе аплодиран от феновете при всяко докосване до топката, а неведнъж от трибуните се чуваха и възгласи “MVP, MVP!”.

“Всички ние станахме част от историята, защото бяхме свидетели на последния му мач. Той игра силно, което не е изненада. Забавляваше се, а аз съм много щастлив от този факт”, коментира треньорът на Спърс Грег Попович.

Новицки завършва кариерата си с 38 мача срещу Сан Антонио, изравнявайки се на третата позиция във вечната ранглиста с Хакийм Олайджуон. Алекс Инглиш от Денвър е изиграл 39, а Карл Малоун и Джон Стоктън от Юта - по 46.

Маверикс бяха без Лука Дончич в последния си мач от редовния сезон.