Лейкърс със загуба и в градското дерби

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа третата си поредна загуба, отстъпвайки със 105:113 на градския си съперник Лос Анджелис Клипърс. За “езерняците” поражението бе седмо в последните десет мача и общо тридесет и четвърто от началото на редовния сезон в НБА. По този начин баскетболистите на Люк Уолтън продължават да се отдалечават от мечтата си за плейофи, макар ЛеБрон Джеймс и Ражон Рондо да играха силно.

Джеймс завърши с 27 точки, 8 борби, 6 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър, като почива само шест минути. Суперзвездата обаче нямаше ден от тройката и завърши с 1/6 в стрелбата от дистанция. Рондо от своя страна записа рекордните за сезона 24 точки, които бяха в основата на “трипъл-дабъл” - с още 12 аистенции и 10 борби, но също така и 5 грешки. Джош Харт се включи със 17 точки като резерва, а Кайл Кузма вкара 13.

Данило Галинари бе в основата на триумфа на Клипърс и вкара 23 точки за само 28 игрови минути. Лу Уилямс отново бе на висота и влезе с 21 точки и 5 асистенции от пейката, а силен мач записа и Монтрезъл Херъл - 14 точки, 11 борби и 5 асистенции.

Победата бе трета поредна и общо под №37 за играчите на Док Ривърс.