Лъснаха слабостите на Лудогорец! Цървена звезда понатупа “орлите” (видео)

Лудогорец загуби с 1:3 от Цървена звезда последната си зимна контролна среща на турска земя.

Първото попадение бе дело на Бен в 33-ата минута. В 43-ата Боаки удвои, а в 54-ата минута Вандерсон намали. Павков вкара нов гол за сръбския гранд в 72-ата минута.
Срещу сериозен съперник, какъвто безспорно е сръбския гранд, се видяха в пълна степен слабостите, които “орлите” допускат в защита. Хората в задни позиции и като цяло целият тим прави елементарни грешки, когато се отбранява. Българският шампион проспа първото полувреме. През втората част се “събуди” и държеше инициативата. Играта по-често протичаше в половината на Звезда, но щом противникът минеше центъра, създаваше опасност пред Пламен Илиев.
Звезда започна по-активно срещата и още в петата минута създаде опасност пред вратата на Пламен Илиев от статично положение. Марко Марин центрира от корнер, но Ерик Жирка отблизо с глава не можа да намери очертанията на вратата.
В 9-ата минута Марко Марин нахлу през центъра и шутира от удобна позиция, но за късмет на Илиев топката излезе в аут.
Лудогорец отговори с далечен изстрел на Клаудио Кешерю, който мина покрай левия стълб на Милан Борян.
В 33-ата минута сърбите поведоха. Автор на гола бе Бен, който беше оставен напълно напокрит, и с глава не остави шанс на Илиев 0:1!
В 41-ата минута "орлите" застрашиха сериозно своя опонент. Вандерсон напредна в полето на Звезда и подаде към Клаудио Кешерю. Румънецът си нагласи кълбото за десния крак и без да се бави отправи удар по земя. Бившият вратар на Лудогорец - Борян, реагира светкавично и със сетни усилия изби в корнер.
В 43-ата минута сръбският гранд вкара втори гол. Централните бранители на "зелените" - Козмин Моци и Драгош Григоре "проспаха" пас през центъра и за Боаки не представляваше проблем да отбележи за 0:2.

В 54-ата минута Лудогорец намали след красива атака. Вандерсон подаде към Недялков и моментално се пласира добре в наказателното поле. Бранителят с едно докосване му върна жеста. Крилото пое и опъна мрежата с мощен изстрел с левия крак - 1:2!

В 70-ата минута Вуканович излезе на чиста позиция, но Рафаел Форстър се намеси добре и предотврати гол във вратата на родния шампион.
В 72-ата минута Павков вкара трети гол във вратата на Илиев. Нападателят се възползва от разбъркване в наказателното поле и отбеляза със силен удар с десния крак за крайното - 1:3!

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3