Македонци подариха четири гола на Локо (Пловдив) в контрола (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа лесен успех с 4:1 над Беласица (Струмица) в контролна среща, която се проведе в Турция. Головете за "смърфовете" реализираха Стивън Езе (5’), Димитър Илиев (9’) и Анте Аралица (33’, 47’). Почетното попадение за Бела бе дело на Вуйчич (90’).

Контролата започна отлично за пловдивчани. Още в 5-ата минута "смърфовете" откриха резултата. В автор на попадението се превърна централният бранител Стивън Езе, който вкара с глава от близка дистанция. Защитникът се възползва от груба грешка на стража на Беласица.

В 9-ата минута играчите на Бруно Акрапович стигнаха до втори гол. Този път точен бе Димитър Илиев, който наказа втора фрапантна грешка на вратаря на македонците.

Третото попадение падна в 33-ата минута, след като Анте Аралица пресече лошо подаване на бранител на тима от Струмица и с лекота заби третия гол в мрежата на Георгиев. Това бе поредна уникална грешка в защитата на македонците.

Две минути след подновяването на играта Аралица вкара второто си попадение в проверката. Хърватският таран отново се възползва от неточност в отбраната на Беласица и без проблем вкара четвъртия гол.

В 55-ата минута Стивън Езе стреля с глава, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Малко преди края на срещата Георгиев от състава на Бела можеше да отбележи почетно попадение, но деветката пропусна добър шанс. Все пак в 90-ата минута тимът от Струмица стигна до гол. Стивън Езе направи дузпа, която беше реализирана от нападател на Беласица. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕЛАСИЦА 4:1