Миньор (Перник) започна с победа новия сезон (видео+галерия)

Миньор започна с три точки новия сезон, след като победи с 1:0 Надежда в (Доброславци). Единственото попадение в срещата реализира Антон Славчев в 56-ата минута, когато с глава засече центриране на Томислав Павлов.

64 Надежда (Доброславци) - Миньор (Перник)

Двата отбора предложиха на зрителите много желание и борба, но бяха затруднени от неравния терен. Напрежението, породено от дебютния мач в първенството, също се отрази върху качеството на играта.

През първата част головите положения липсваха, а домакините често противодействаха с нарушения, които им донесоха три жълти картона до почивката.

След като излезе напред в резултата Миньор можеше да затвори мача, но в 59-ата минута шут на Милчев премина над вратата, а малко по-късно вратарят Матев спаси удар на Йосифов.

В самия край на мача Даниел Гогов се оказа на чиста позиция, но ударът му с левия крак попадна в тялото на стража на домакините.

Двата отбора завършиха с намалени състави, след като Ирдис Бах и Калоян Йосифов бяха отстранени от игра съответно в 69-ата и 77-ата минути.

Следващата среща на Миньор е в сряда, когато приема Черногорец (Ноевци) в мач от турнира за Купата на България.