Шефилд Юнайтед остава без загуба като гост, след като обърна Норич в мач с историческа намеса на ВАР (видео)

Шефилд Юнайтед прекъсна серията си от четири поредни мача без победа, след като надделя с 2:1 като гост на Норич Сити. Първото полувреме бе за "остриетата", които поведоха с гол Алекс Тетей, който бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на гостите. Шефилд обаче заигра много по-добре след почивката и бързо стигна до пълен обрат. В 49-ата минута Енда Стивънс засече с глава прекрасно центриране на Балдок за 1:1, а три минути след това самия Джордж Балдок се разписа след хубав изстрел.

В 76-ата минута главният рефер Саймън Хупър показа директен червен картон на Крис Бешам заради твърдо влизане срещу Маклийн. Решението обаче бе коригирано след намесата на ВАР и в крайна сметка Бешам получи само жълт картон. За първи път в Премиър лийг изгонване на играч бе отменено след намесата на технологията.

Шефилд Юнайтед се изкачи на осмо място с 22 точки, докато Норич остава предпоследен - на четири пункта от спасителната зона.