"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Рууни с красив гол при разгромна победа на Дарби Каунти

Дарби Каунти постигна категоричан успех с 4:0 в домакинството си на Стоук Сити от 30-ия кръг на Чемпиъншип. Домакините на “Прайд Парк” не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и прибавиха важжни три точки в актива си. Звездата на тима Уейн Рууни пък се отличи с нов красив гол.

Дарби набързо взе преднина от два гола през първото полувреме. Мартин Уагхорн откри в 21-ата минута, а Крис Мартин удвои в 24-ата.

През втората част домакините довършиха съперника с нови две попадения. Уейн Рууни направи резултата класическия с красив гол от фаул, а крайното 4:0 оформи Джейдън Боги в 74-ата минута.

С тази победа Дарби излезе на 13-ото място в таблицата с 40 точки. Стоук Сити пък се намира на 20-ата позиция с 31 точки.