Ефектът “Рууни” помогна на Дарби да изхвърли 1/4-финалист (видео)

Миналогодишният 1/4-финалист в турнира за Купата на Англия Кристъл Палас отпадна още след първия си двубой този сезон, след като загуби вкъщи с 0:1 от 17-ия в Чемпиъншип Дарби Каунти. Срещата от 3-ия кръг беше решена от попадение на Крис Мартин в 32-ата минута. За последните повече от 20 минути елитният тим игра с човек по-малко след червен картон на капитана си Лука Миливойевич.

Бившият национал Уейн Рууни изигра силни 90 минути за Дарби във втория си мач след завръщането си на Острова.

Палас излезе с половината си титуляри, а шанс получиха още резервите Макс Майер, Конър Уикъм, Брендън Пиерик, Жайро Ридевалд и Уейн Хенеси.
Мениджърът на гостите Филип Коку заложи на почти всички свои водещи футболисти и в крайна сметка това му донесе успеха. Преди година “овните” стигнаха до 1/8-финалите и със сигурност ще се опитат поне да изравнят това си постижение.

Мартин беше точен в 32-ата минута след подаване на Джейдън Боугъл. След почивката точно Боугъл пропусна отлична възможност за второ попадение.

В 63-ата минута Миливойевич от Палас се сдърпа с Том Хъдълстоун и двамата получиха жълти картони. Последва дълго преразглеждане на ситуацията от ВАР, като реферът Майкъл Оливър дори изгледа запис и прецени, че футболистът на “орлите” заслужава червен картон.

Дори с 10 души, домакините обаче продължиха да атакуват в търсене на изравняването, но не стигнаха до него. В добавеното време Мартин Уагхорн от състава на Дарби Каунти удари греда.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ДАРБИ КАУНТИ 0:1

0:1 Мартин (32)