Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Рууни се разписа с "Паненка" в юбилеен мач, но отборът му не успя да надвие претендент за Висшата лига (видео)

Отборите на Дарби Каунти и Фулъм завършиха наравно 1:1 на “Прайд Парк Стейдиъм” в първия двубой от 34-ия кръг на Чемпиъншип.

Това беше и мач номер 500 в английския футбол за нападателя на “овните” Уейн Рууни, който в 55-ата минута го отпразнува с гол от дузпа, свирена за игра с ръка на Тим Риъм. Легендарният футболист дори изпълни наказателния удар в стил "Паненка". В 71-ата минута обаче лондончани стигнаха до равенството, след като Александър Митрович засече центриране на Абубакар Камара.

Така Фулъм остава трети в класирането с 57 точки и продължава да се бори за едно от двете места, даващи право на директна промоция във Висшата лига. Дарби Каунти пък е на 12-ата позиция в “златната среда” на таблицата с 45 пункта.