Гол от корнер попречи на Черно море да си тръгне с победа (видео)

Отборът на Черно море пропусна победата срещу Окжетпес (Казахстан) в последната си проверка на турска земя. Причината за това е, че допусна гол директно от ъглов удар няколко минути преди края на двубоя. Преди това младоците Мартин Минчев (41) и Илиан Илиев (72) бяха донесли пълен обрат. Димитриев (33) и Жомаханов (84) се разписаха за противника.
Това бе четвъртата контрола на тима в лагера в Турция. Срещата бе излъчвана НА ЖИВО в сайта Sportal.bg.

До този момент отборът на  Илиев изигра три проверки на подготвителния лагер в Турция, в които записа две победи и загуба. Варненци първо отстъпиха с 1:3 на Олександрия (Украйна), след което надиграха СКА-Хабаровск (Русия) с 2:0 и с 3:2 Македония Гьорче Петров.

Треньорът Илиан Илиев заложи на Миодраг Митрович на вратата, а пред него двойката централни бранители бяха Даниел Димов и Стефан Станчев. Десен защитник бе Виктор Попов, а Цветомир Панов игра отляво. Опорните халфове бяха Васил Панайотов и Патрик Андраде, докато Мартин Минчев, Родриго Енрике и Матиас Курьор играеха зад Исмаил Иса. Заради контузии срещата пропуснаха Лъчезар Йорданов, Велислав Василев, Жордао Кардосо и Мирослав Енчев. Аут са и Иван Дичевски и Денислав Ангелов, които се присъединиха към националния отбор U19.Бившият играч на "моряците" Пламен Димов беше титуляр в центъра на защитата на противника, като остана на терена до 60-ата минута. Първата опасност беше в 19-ата минута, когато Курьор излезе сам срещу вратаря, но стреля покрай гредата. В 33-ата минута защитата Попов не прецени добре центриране от корнер и Димитриев даде аванс на казахстанците. Българският тим върна гола в 41-ата минута, когато Мартин Минчев с доза късмет изравни. Талантливият нападател, който беше доста активен днес, стреля, но след рикошет топката прехвърли вратаря и спря в мрежата. Последва още една добра възможност за "моряците", които смениха цели осем играчи на почивката. Въпреки това Черно море стоя по-добре на терена и търсеше повече победа. Един път и гредата беше помощник на Дюлгеров след удар на Калинин. След няколко добри атака и пропуски Илиан Илиев-младши вкара за 2:1.Двубоят вървеше към победа на варненци, но минути преди края опитният Жомаханов, който празнува и рожден ден, изненада Дюлгеров, вкарвайки директно от корнер. Илиев обаче трябва да е доволен от играта, тъй като се видяха подобрения от предните мачове, а и през двете полувремена тимът му се опитваше да диктува събитията.

Срещата беше наблюдавана от селекционерите Георги Демернджиев, Александър Димитров, Ивайло Йорданов и шефовете на Левски Ивайло Петков и Димитър Ганев.

ЧЕРНО МОРЕ - ОКЖЕПТЕС 2:2

0:1 Димитриев (33)

1:1 Минчев (41)

2:1 Илиев-младши (72)

2:2 Жомаханов (84)

ЧЕРНО МОРЕ: Миодраг Митрович, Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Матиас Курьор, Мартин Минчев, Родриго Енрике, Исмаил Иса.