Последното място в Премиър лийг по никакъв начин не пречи на Норич в мачовете за Купата

Отборът на Норич, който се намира на последно място във временното класиране на Премиър лийг, се класира за петия кръг на ФА Къп, след като победи като гост с 2:1 друг отбор от елита - Бърнли. "Канарчетата" за първи път достигат до тази фаза на турнира от 2012 година насам.

След като пропуснаха няколко чисти положения през първата част, като удариха и греда, гостите поведоха в 53-тата минута, когато Грант Ханли засече с глава центриране от свободен удар. Три минути след това Йосип Дърмич отбеляза първия си мач като титуляр за Норич с още едно попадение. Джо Харт изби прехвърлящ удар на Руп, след което топката се озова на пътя на швейцареца.

Бърнли също имаше немалко положения, но не успяваше да ги реализира. Ерик Питерс все пак намали в 72-рата след удар от границата на наказателното поле. Домакините обаче не успяха да се доберат до изравнително попадение и отпаднаха от надпреварата.