Хоакин пак поведе Бетис, Реал Сосиедад преклони глава

Отборът на Бетис спечели с 3:0 срещу гостуващия Реал Сосиедад в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Борха Иглесиас (27), неостаряващият Хоакин Санчес (44) и Серхио Каналес (90+5) зарадваха публиката в Севиля. Успехът утвърди Баломпие в средата на класирането и сложи прът в амбициите на баските.

През първото полувреме “зелено-белите” свършиха много работа в защита и показаха ефективност в нападение. В деветата минута Хоакин стреля неточно след контраатака, организирана от Карлес Аленя. В 27-ата Борха Иглесиас откри резултата след удар с глава при корнер. В 44-ата Микел Оярсабал загуби топката, Емерсон центрира отдясно около точката на дузпата и Хоакин отбеляза от 11 метра за 2:0.

В 51-ата Жоел Роблес спаси наглед невъзможна ситуация. Протегна ръка и си помогна с гредата, когато топката вече беше зад гърба му. През втората част “чури урдин” опита да отвърне, но не създаде достатъчно голови ситуации. В 95-ата минута Андрес Гуардадо асистира на Каналес, който вкара за крайното 3:0 с удар от 15 метра.