Един от големите родни таланти празнува рожден ден

Един от най-добрите млади играчи на българския футбол Мартин Минчев празнува днес своя 19-ти рожден ден. Рожба на ДЮШ на Черно море, бърз, динамичен играч с крачка и финт, любимата позиция на младока е да играе като крило по двата фланга или втори нападател. До този момент има впечатляващите 77 мача и 11 гола за "моряците". Минчев дебютира за Черно море на 23 април 2017 година при победата над Локо (Пловдив) с 3:2, заменяйки Иван Коконов в 76-ата минута, което го направи и най-младият играч в историята на Черно море, дебютирал за Първа Лига.

През 2018 година младият играч със съдействието на шефа на ДЮШ по това време Емануел Луканов бе поканен на лагер в Торино и дори изигра приятелски мач при 17-годишните, отбелязвайки хеттрик, но до трансфер не се стигна. На 22 март 2019 изигра и първия си мач за националния тим срещу Черна Гора под ръководството на Петър Хубчев, завършил 1:1. Тогава в 82-ата минута влезе на мястото на Спас Делев, а след няколко минути от любимата си дясна позиция пропусна да отбележи победния гол. През изминалата година той бе провъзгласен за футболист на Варна. Любимият му играч е Килиан М'Бапе. Мартин Минчев е в листата на известни скаутски компании, според които има качества да играе  в отбор от топ първенствата на Европа.