ЦСКА - София спря пропадането с бой по своя абонат, Бусато пратен в болница още в третата минута

ЦСКА - София спря негативната си серия от три срещи без победа и гол в първенството след домакински успех с 2:0 над Ботев (Враца) в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Годуин Коялипу откри резултата в 42-ата минута, а в 80-ата Матиас Фаетон удвои.

"Червените" можеха да спечелят и далеч по-убедително срещу най-удобния си съперник в елита, но направиха няколко пропуска. Най-сериозен бе този на тарана Коялипу, който в края на първата част не успя да вкара от три метра на празна врата. Въпреки всичко той не се оказа фатален и ЦСКА - София сравнително лесно постигна 16-ата си поредна шампионатна победа срещу този съперник.

Не всичко обаче премина по мед и масло за домакините, които извършиха цели три принудителни промени. Бусато напусна терена още в 3-ата минута след тежък сблъсък с Кондраков и бе откаран с линейка в болница. След това се контузиха Локило и Пинто.

Иначе "червените" направиха три промени в сравнение с 11-те от мача с Левски. Исека, Бютучи и Вион отстъпиха местата са на Коялипу, Фаетон и Шопов.

Двубоят не започна по най-добрия начин за футболистите на Томаш. В 3-ата минута Переа изведе Кондраков сам срещу Бусато, но футболистът на гостите си бутна дълго топката и вратарят спаси. След края на тази ситация бе отсъдена засада. Лошата новина за "червените" от положението бе, че Кондраков удари Бусато с коляно в главата при опит да го прескочи и се наложи принудителна смяна. На мястото на бразилеца влезе Дюлгеров.

Бусато пък бе качен на линейка и откаран в болница.

В 12-ата минута Етоо стреля от фал в стената. Топката се озова в Коялипу, който преодоля вратаря Бариос и изглеждаше, че ще догони кълбото, за да го прати от 3-4 метра във вратата, но в последния момент бранител на гостите изчисти.

Последваха удари на Шопов и Локило от далечна дистанция, които не затрудниха Бариос.

В 23-ата минута Коялипу изпусна най-чистото положение до този момент. Линдсет центрира отлично отляво към тарана, но той не уцели вратата след удар с глава от 5-6 метра.

След половин час игра Томаш извърши още една смяна. Локило отстъпи мястото си на Турицов.Натискът на "червените" продължи и в следващите минути и той бе материализиран малко преди края на първото полувреме. Турицов намери Шопов на десния фланг в 42-ата минута. Халфът центрира с левия крак, а Коялипу се извиси във въздуха и след ефектен изстрел с глава от границата на малкия пеналт изведе своите напред.

В добавеното време на първата част ЦСКА - София организира отлична контраатака. Фаетон получи на лявото крило, преодоля без проблем защитник на съперника и сервира топката на Коялипу, който направи по-трудното и не уцели от 3-4 метра празната врата.

В четвъртата минута на даденото от рефера седемминутно продължение звездата на гостите Переа стреля опасно покрай лявата греда.

Шест минути след почивката домакините извършиха трета принудителна смяна. Пинто получи травма в коляното и напусна игра за сметка на Петров.

В 57-ата минута Шопов завърши многоходова атака с техничен фалцов шут, а Бариос изби в корнер. След неговото изпълнение Петров овладя в наказателното поле и отправи удар от границата на малкия пеналт, но стражът на врачани някак пак спаси.

"Червените" продължиха с доминацията си, но оползотвориха своето превъзходство за втори път чак в 80-ата минута. Тогава Етоо отне топката на Переа и бързо намери Фаетон на левия фланг. Крилото напредна с дрибъл, влезе навътре към терена и след шут от границата на пеналта с десния крак топката се отклони в дясната греда, а след това влетя в мрежата на Ботев.

Само четири минутии по-късно Коялипу бе близо до ново попадение, но ударът му 16-17 метра профуча покрай десния страничен стълб.

ЦСКА - СОФИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:01:0 Годуин Коялипу 422:0 Матиас Фаетон 80

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато – 18. Мика Пинто, 5. Лумбард Делова, 99. Джеймс Ето’о, 26. Марселино Кареасо, 22. Джейсън Локило, 6. Лиъм Купър (к), 77. Годуин Коялипу, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 10. Джонатан Линдсет

Резерви: 25. Иван Дюлгеров (вр), 9. Зюмбюр Бютучи, 19. Иван Турицов, 73. Илиан Илиев-младши, 23. Илиан Антонов, 15. Тибо Вион, 4. Християн Петров, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос – 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 11. Мартин Ачков, 6. Давид Суарес, 70. Дилян Георгиев, 24. Мартин Смоленски, 8. Даниил Кондраков, 21. Бубакар Траоре, 19. Браян Переа (к)

Резерви: 1. Любомир Василев (вр), 16. Оволаби Касифа (вр), 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев, 10. Спас Георгиев, 26. Мохамед Букаси, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 9. Даниел Генов