Илиян Радулов отпадна във втория кръг в Сарагоса

Младият български тенисист Илиян Радулов отпадна във втория кръг на турнира на клей в Сарагоса с награден фонд от 25 000 долара.

19-годишният Радулов, който е номер 740 в ранглистата при мъжете, отстъпи с 6:7(5), 6:7(7) на намиращия се с близо 400 места пред него Николае Давид Йонел от Румъния след 2 часа и 49 минути игра.

Срещата бе напълно равностойна, като и в двата сета Радулов имаше своите възможности. В първия той на два пъти имаше пробив аванс при 2:0 и при 4:2 гейма, но загуби предимството си, а в тайбрека отстъпи с 5:7 точки.

Във втората част номер 3 в схемата на турнира Йонел бе този, който поведе с пробив, но българинът изравни при 5:5. В тайбрека Радулов поведе с 3:1 точки, но румънският му съперник спечели следващите четири разигравания. Българинът отрази два мачбола, но при третия в полза на Йонел срещата приключи.