Дубълът на Пирин с първа точка и удома

Дублиращият отбор на Пирин Благоевград завърши наравно 1:1 при домакинството си на Пирин Разлог от седмия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" в областния център на Пиринско.

Това бе второ поредно равенство за малките орлета в групата и първа домакинска точка за момчетата на Манол Занев.В 13-та минута Любомир Тодоров изведе в добра позиция Йоан-Анис Киров, но неговият удар мина на сантиметри от страничната греда. В 24-та минута гостите имаха шанс за гол, но удар с глава на Димитър Атанасов мина над гредата.

В 28-та минута Пирин Благоевград получи фаул в удобна позиция за стрелба. Ударът на Тодоров се отби в стената, а при добавката на футболист в зелено вратаря Димитров нямаше проблеми. Три минути преди края на полувремето хубаво центриране в наказателно поле намери връхлитащия Евгени Георгиев, чиито удар мина над напречната греда на гостите от Разлог.

Пет минути след подновяването на играта Любомир Тодоров центрира в наказателното поле, където Йоан-Анис Киров изпревари вратаря на разложани и вкара за 1:0.В ответната атака гостите успяха да изравнят резултата чрез Благой Родов. След разправия пред наказателното поле на Пирин Разлог, съдията показа червени картони на Любомир Тодоров и Джейхан Зайденов.В 81-та минута Киров можеше да донесе победата на "орлетата" с второто си попадение в мача, но десния страничен стълб спря топката след неговия удар.

Пирин Благоевград 2: Йордан Димитров, Мартин Георгиев (Илия Дамбов), Димитър Митов, Илиан Костов, Влади Ласков, Евгени Георгиев (Валери Стоянов), Никола Бандев (Алекс Педински), Божидар Малинов, Йоан-Анис Киров, Мартин Славов, Любомир Тодоров;Пирин Разлог: Иван Димитров, Джейхан Зайденов, Борислав Сандев, Любомир Христов, Димитър Атанасов (Петър Попадийн), Юлиан Тумбев (Красимир Русинов(Красимир Шапкарев)), Тео Караджов, Атанас Чепилов, Евгени Гроздин, Пламен Спасов, Благой Родов