Пламен Гълъбов с тежка загуба от бившия си клуб

Макаби (Петах Тиква) допусна тежка загуба с 1:4 в домакинството си на Бейтар (Йерусалим) от плейофа за 5-ото място в Тото Къп. Българският защитник на домакините Пламен Гълъбов също взе участие в мача срещу бившия си клуб, като се появи от пейката в 40-ата минута на мястото на Йонатан Тепер.

Още преди влизането на българина обаче гостите вече имаха преднина от два гола след точни изстрели на Майрон Джордж в 8-ата и Кани Силва в 15-ата минута.

Класическото 0:3 оформи отново Джордж в добавеното време на първата част. Четвъртият гол пък вкара Нехорай Дабуш в 73-тата минута.

Макаби се добра до почетно попадение в 87-ата минута, а негов автор бе Лиран Хазан.

В крайна сметка Бейтар се поздрави с победата и спечели 5-ото място в турнира, докато Макаби завършва на 6-ата позиция.