Аталанта стартира силно и прегази Лече

Носителят на трофея в Лига Европа започна много успешно новата кампания, надделявайки със солидното 4:0 като гост на Лече. Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини вкараха два гола още преди почивката чрез Марко Брешианини (35’, 66’) и Матео Ретеги (45’, 57’ дузпа) и още два през втората част. Тимът на гостите пък не можеше да разчита на един от водещите си играчи Адемола Луукман, който иска да премине в ПСЖ и според информации в пресата сам е пожелал да не бъде включван в групата на своя тим.

Аталанта с шесто ново попъление

Играчите на “богинята” не оставиха съмнения в своето превъзходство, започвайки много силно още от първата минута. Те пропуснаха няколко добри положения за гол още в първия половин час, за да се стигне до 35-ата минута, когато все пак Брешанини реализира откриващото попадение. В последната минута на първата част Ретеги засече центриране и с глава удвои преднината на гостите. Точка на спора бе даден още в 57-ата минута, когато именно Ретеги бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. Само няколко минути по-късно Марко Брешанини реализира второто ги попадение с нисък изстрел, за да покачи на крайното 4:0. В следващият кръг Аталанта отново гостува, но ще трябва да се изправи срещу Торино. От своя страна Лече ще има сложната задача да гостува на шампиона Интер в Милано.