Левски с впечатляващ обрат срещу ЦСКА - София при 17-годишните

Левски спечели домакинството си срещу ЦСКА - София с 3:2 в среща от втория кръг на Елитната група до 17 години. Точни за "сините" бяха Радостин Стоилов на два пъти и Иво Мотев. За "червените" се разписаха Александър Георгиев и Александър Донев.

Гостите започнаха двубоя по-добре и поведоха в резултата още в 5-ата минута. Капитанът на тима Александър Георгиев се възползва от добро подаване и реализира. Осем по-късно ЦСКА - София стигна и до втори гол след добро извеждащо подаване към Александър Донев.

Първото по-добро положение за Левски дойде в средата на първото полувреме, но удар с глава на Андрей Нешев мина встрани от целта. В 37-мата минута "сините" получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Иво Мотев. Зад топката застана Радостин Стоилов и не сгреши.

Втората част започна с добра ситуация пред вратата на "червените", но Самуил Велчев стреля над вратата. В 56-ата минута все пак домакините стигнаха до изравняване на резултата след второ попадение на Радостин Стоилов. Полузащитникът се оказа най-съобразителен при избитата топка от Алек Коцев и реализира

В 69-ата минута Левски осъществи пълен обрат - Иво Мотев реализира с глава.

До края на срещата ЦСКА - София се опита да отговори, но резултатът остана непроменен и така Левски се поздрави с трите точки. Момчетата на Стоян Димов вече имат 6 точки във временното класиране, докато ЦСКА - София остава с 3 спечелени пункта.