Банско би дубъла на Славия у дома

Банско победи дубъла на Славия с 2:0 в здрав мач от втория кръг на Югозападна Трета лига. В мача имаше положения и пред двете врати, но банскалии бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с успеха. След хубава комбинация през първото полувреме Марио Димитров центрира към нахлуващия на скорост Жоро Рошков, който с глава откри резултата.

Славия също създаде чисто голово положения пред вратата на Банско, но вратарят на домакините Атанас Тапигьозов се намеси страхотно и предотврати изравняване на резултата. През второто полувреме Банско контролираше мача.

Рожденикът Ибрахим Шериф удари греда, а малко по-късно Виктор Ергин с топовен шут от около 20 метра отбеляза и втория гол в срещата. Следващият мач за Банско е в сряда - гостуване на ЦСКА - София III.