Славия (Прага) пропусна да реши всичко срещу Роял Юнион СЖ

Славия (Прага) направи голяма крачка към плейофите за класиране в групите на Шампионската лига. Чешкият тим победи с 3:1 на своя стадион Роял Юнион СЖ и е фаворит преди реванша в Белгия.

Началото беше по-добро за гостите и Денис Айенса имаше ранен шанс да открие резултата, но след неговия удар топката прелетя на сантиметри от гредата. В 19-ата минута феновете на Славия станаха на крака. Лукаш Провод намери в наказателното поле Томаш Хори и привлеченият от Виктория (Пилзен) централен нападател се разписа с глава - 1:0.

Чехите продължиха да атакуват опасно, а всяко статично положение създаваше огромни проблеми за защитата на Роял Юнион СЖ. В 41-ата минута Христос Зафейрис центрира от корнер и отново Хори беше безпощаден.

Белгийците се активизираха след почивката, но глупава грешка в отбраната им позволи на Оскар Дорли да направи резултата 3:0. Все пак, усилията на Роял Юнион СЖ се отплатиха в 73-ата минута, когато Александър Бужек си вкара автогол.

Малко преди края резервата на гостите Мохамед Фусейни получи директен червен картон.