Левски с ново 0:0 срещу тим от efbet Лига

Отборите на Левски и Арда не си вкараха гол в контролата помежду си и срещата на стадион "Георги Аспарухов" завърши наравно 0:0. "Сините" имаха надмощие през целия мач, но така и не успяха да го материализират. Така за втори преден мач играчите на Станислав Генчев завършват 0:0, след като преди няколко дни приключиха така с Черно море.

Първото по-интересно положение дойде в 16-ата минута, когато Асен Митков изведе добре Фабио Лима сам срещу вратаря, но Анатоли Господинов спаси.

В 24-ата минута Алекс Колев стреля силно от пряк свободен удар, но стражът на гостите изби.

В средата на втората част Евертон Бала се измъкна добре в наказателното поле, но ударът му бе право в ръцете на вратаря. Малко по-късно пък Колев не се възползва от грешка в защитата на съперника и се засуети пред гола.

В 70-ата минута Евертон Бала навърза няколко защитници на Арда и подаде към Марин Петков, който обаче стреля силно, но на сантиметри покрай вратата. Малко по-късно пък на два пъти Асими Фадига стреля в ръцете на резервния вратар Петър Петров.

До края на мача Левски продължи да е по-настъпателният тим, но до попадение така и не се стигна и така двата тима се поздравиха след срещата при 0:0.

В последната контрола преди началото на новия сезон Левски ще се изправи срещу израелския Макаби (Нетаня). Двубоят е плануван за 13 юли.

ЛЕВСКИ 0:0 АРДА

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, , 22. Патрик Габриел Галчев, 5. Келиън Ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 10. Асен Митков, 3. Майкон, 7. Фабио Лима, 88. Марин Петков, 9. Алекс Колев

Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Виктор Любенов, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон Бала, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига

АРДА: 1. Господинов, 30. Виячки, 4. Стоев, 93. Феликс, 33. Тилев, 17. Будинов, 18. Хюсеинов, 10. Цонев, 11. Тютюков, 99. Иванов, 9. Офор