"Червените" ознаменуваха дебюта на Томислав Стипич с успех над Беласица

ЦСКА - София спечели първата си контрола от предсезонната подготовка. "Червените" се наложиха над Беласица с 2:0 в двубой, игран на клубната база в Панчарево. Проверката беше предавана на живо в Sportal.bg.

Томислав Стипич направи своя неофициален дебют начело на тима. За първия си мач хърватският специалист заложи на Густаво Бусато под рамката на вратата, а четиримата пред него бяха Тибо Вион, Браян Кордоба, Лъчезар Иванов и Брадли де Нойер. В халфовата линия действаха Марселино Кареасо, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет и Улаус Скаршем, а в предни позиции започнаха Тобиас Хайнц и Матиас Фаетон.

Всички футболисти, които бяха в групата за днешната среща, включително и тримата вратари, взеха участие. Новото попълнение на столичани Иван Тасев записа първи минути с червената фланелка. Много юноши се появиха на терена през второто полувреме, а сериозно впечатление направи Георги Чорбаджийски.

Домакините бяха по-добрият отбор и съвсем заслужено стигнаха до победата. Следващата контрола на "червените" е срещу Крумовград в Банско. Мачът е в сряда (26 юни) и отново ще бъде излъчван в Sportal.bg.

Домакините започнаха по-активно и в четвъртата минута дойде първият точен удар в двубоя. Станислав Шопов получи топката около границата на наказателното поле и шутира с левия крак, но Захари Димитров внимаваше и улови без проблеми.

Малко след това Тобис Хайнц се възползва от неразбирателство в защитата на Беласица и от близко разстояние откри резултата.

В 11-ата минута Шопов центрира към Улаус Скаршем, който се справи с двама противникови играчи и стреля към далечния ъгъл, но кълбото срещна страничната греда.

В средата на първото полувреме Андон Гущеров беше близо до това да изравни резултата. Нападателят на "комитите" засече центриране от пряк свободен удар, но изстрелът му с глава премина встрани от целта.

В 30-ата минута футболистите на Томислав Стипич организираха поредното си добро нападение. Станислав Шопов си откри пространство да шутира, но топката се отби в крака на Хайнц и излезе в аут.

Осем по-късно, като по чудо, "червените" не удвоиха преднината си. Скаршем получи кълбото на изгодна позиция, но ударът му премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Захари Димитров.

Малко преди почивката играч на Беласица стреля коварно от фал, а Димитър Евтимов не се намеси по най-добрия начин и изпусна топката. В близост до вратата дебнеше друг футболист в бяло, който нанесе удар с глава, но Джонатан Линдсет успя да изчисти от голлинията.

ЦСКА - София излезе с почти изцяло променена единайсеторка през втората част. От титулярите на терена останаха единствено Лъчезар Иванов и Станислав Шопов. Новото попълнение на столичани Иван Тасев се появи в игра за първи път с червената фланелка.

Второто полувреме започна с положение пред Димитър Евтимов, но вратарят се намеси подобаващо.

Постепенно домакините поеха инициативата, а атаките им се развиваха предимно по десния фланг, където се подвизаваше Иван Тасев. В 71-вата минута Георги Чорбаджийски се извиси над всички при ъглов удар пред вратата на Беласица, но изстрелът му попадна право в ръцете на противниковия страж.

Гостите отговориха с опасен шут на Живко Димитров, който обаче не намери очертанията на вратата.

Четвърт час преди края на редовното време "червените" стигнаха до второ попадение. Иван Тасев получи страхотно извеждащо подаване отдясно, напредна с топката и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Симеон Александров от движение я засече във вратата на "комитите" - 2:0.

В оставащите минути домакините имаха няколко добри възможности да оформят класически резултат, но добрите намеси на Кирил Георгиев не позволиха това да се случи.

ЦСКА - СОФИЯ 2:0 БЕЛАСИЦА

1:0 Тобиас Хайнц (7)2:0 Симеон Александров (75)

Състави:

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 2. Лъчезар Иванов, 5. Брадли де Нойер, 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц,11. Матиас Фаетон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов, 20. Асен Дончев, 16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 19. Наско Цеков, 24. Марк-Емилио Папазов, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов, 31. Теодор Апостолов, 33. Александър Ганчев;БЕЛАСИЦА: 25. Захари Димитров, 15. Атанас Карачоров, 5. Мартин Русков, 13. Атанас Димитров, 7. Аспарух Шамкалов, 55. Владимир Гогов, 14. Иван Марчев, 10. Аспарух Смилков, 99. Димитър Иванов, 88. Васил Божинов, 90. Андон Гущеров;

Резерви: 1. Кирил Георгиев, 22. Валентин Костов, 2. Куфре Ета, 11. Аксел Таонса, 4. Динчо Йовчев, 8. Живко Димитров, 20. Мартин Тодорски.