Юношите на България до 17 години започнаха европейските квалификации с равенство срещу Босна и Херцеговина

Юношеският национален отбор на България до 17 години завърши 1:1 с връстниците си от Босна и Херцеговина в среща от група 13 на квалификациите за Европейско първенство. Другите два тима в потока са Унгария, домакин на квалификационния турнир, и Андора. За втория кръг, наречен Елитен, напред продължават първите два отбора, както и пет от 13-те трети с най-добри показатели.

Българският отбор откри резултата още в 6-ата минута чрез Стивън Жерард. Крилото на Левски посрещна на задна греда центриране отляво на Божидар Петров и от 3-4 метра неспасяемо прати топката във вратата на босненците.

Ето състава на юношите до 17 за квалификациите

Малко след като измина половин час игра от началото на мача играчите на Босна и Херцеговина изравниха чрез нападателя си Драган Пейич, който се разписа с глава. Активното ляво крило Терзич проби по фланга и извади топката към точката за изпълнение на дузпа. В края на първата част двата отбора си размениха по едно голово положение, пропуснати чрез Алайбегович и Марто Бойчев за България.

През второто полувреме картината на терена не се промени особено - равностоен мач с повече владеене на топката от българския отбор. В 81-ата минута българският вратар Кехайов спаси сигурен гол, отбивайки мощен изстрел по диагонала Иван Кралевич.

Шест минути преди края на редовното време българският отбор остана с 10 души, след като голмайсторът на тима Стивън Жерард беше отстранен с втори жълт картон. Съдията Дейвид Мънро от Шотландия му го вдигна заради фал срещу Терзич. Въпреки че останаха с 10 души, момчетата на селекционера Тодор Симов опитаха да пренесат играта пред вратата на противника и да създадат няколко атаки. 1:1 обаче остана крайният резултат днес.

Състав на България: Атанас Кехайов, Божидар Петров, Мартин Димитров, Кристиян Йорданов, Данаил Йорданов, Михаил Полендаков, Стивън Жерард, Филип Гигов (89 – Виктор Иванов), Марто Бойчев (74 – Михаил Петров), Борис Тодоров (90+1 – Деян Кирилов), Емил Найденов (46 – Васил Каймаканов).