Фратрия продължи победната си серия след успех в дербито срещу Септември (Тервел)

Фратрия спечели с 2:1 домакинството си на Септември (Тервел) от четвъртия кръг на Североизточната Трета лига. Дербито беше предавано на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

И трите попадения в срещата паднаха през първото полувреме. Капитанът на Фратрия вкара и двата гола за своя отбор, съответно в 32-ата и 38-ата минута. Румен Николов (43’) се разписа за гостите от Тервел, но голът му не успя да помогне на тима да спечели поне точка днес.

Домакините записаха трети пореден успех от началото на сезона, докато поражението на Септември е второ за отбора през настоящата кампания.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналото в Русе дете, което беше ударено от мълния. В 4-ата минута играч на Септември стреля директно от фал, а топката се отби в горната греда.

Футболистите на Красимир Господинов бяха по-активни и малко преди да измине половин час игра, отново след статично положение, се стигна до опасност пред вратата на домакините, но кълбото премина над целта.

В 32-ата минута Фратрия организира добра атака по левия фланг. Последва центриране към наказателното поле, а там капитанът Васил Андони изпревари противниковия страж и с глава порази мрежата - 1:0.

6 по-късно Андони се възползва от грешка в защитата на Септември и удвои преднината на своя тим.

Към края на първата част Георги Георгиев се отличи със страхотни индивидуални действия, след което отправи удар, но след рикошет топката премина на сантиметри от десния страничен стълб. При последвалия корнер Румен Николов засече на близката греда и намали резултата - 2:1.

Двата отбора започнаха равностойно след почивката, като липсваха положения в първите минути на второто полувреме. В 69-ата минута Румен Николов като по чудо не реализира втория си гол. Нападателят засече с глава центриране отдясно, но Християн Христов показа отличен рефлекс и се намеси.

5 минути преди края на редовното време трима футболисти на Септември се разминаха с кълбото пред голлинията след ъглов удар. Гостите потърсиха изравнително попадение, но такова не падна и Фратрия записа трети пореден успех.

ФРАТРИЯ 2:1 СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ)

1:0 Васил Андони (32)2:0 Васил Андони (38)2:1 Румен Николов (43)Стартови състави:

ФРАТРИЯ: 67. Християн Христов, 2. Ивайло Попов, 71. Ибрям Ибрям, 5. Васил Добрев, 17. Мартин Костадинов, 77. Артур Аветисян, 20. Ивелин Кузманов, 9. Денис Кадир, 74. Михаил Гащук, 16. Димитър Василев, 66. Васил Андони (К);СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ): 1. Дениз Александров, 19. Тодор Вълканов (К), 6. Генади Луго, 13. Танер Юсню, 14. Станислав Иванов, 16. Димитър Игнатовски, 8. Ивайло Лазаров, 95. Николай Иванов, 22. Георги Георгиев, 11. Димитър Василев, 10. Румен Николов.