Загорец удари Созопол

Загорец спечели в Нова Загора с 2:1 срещу едноименния тим на Созопол. Срещата е от втория кръг на Югоизточната Трета лига. Селекцията на Мирослав Миндев можеше да бие с повече. Кристиян Стоилов се възползва от центриране на Акън Веизов и откри головата сметка на домакините. Венци Иванов стреля от 20 метра, топката рикошира и спря за втори път в мрежата на съперника, четвърт час след почивката.

Пламен Иванов и Иван Петров уцелиха по веднъж гредата на созополската врата. Бранител на гостите пък беше близо до автогол, насочвайки топката в стълба, но по този начин не позволи на връхлитащ зад гърба му съперник да вкара. Още няколко положения имаше пред мрежата на гостуващия тим. Джоб Руни Окпаначи реализира попадението за Созопол в 76-ата минута.