ЦСКА отново си стъпи на краката след шоу на Ноулс

Отборът на ЦСКА се завърна на пътя на победите в НБЛ, след като спечели домакинството си на Черно море Тича с крайното 97:84 (25:29, 21:16, 19:16, 32:23) в последен мач от десетия кръг на баскетболното ни първенство.

По този начин “армейците” се изкачват до петото място в таблицата с баланс от 4 успеха и 5 поражения и успешно се поправиха след тежката загуба от Ямбол през миналата седмица. Черно море пък заема седмата позиция в класирането с актив от 3-6, като това е шестата поредна загуба за “моряците” в шампионата.

Черно море бе категорично по-добрият отбор през първата четвърт, в която момчетата на Кирил Болшаков движеха топката отлично и със страхотна стрелба от дистанция си осигуриха двуцифрен аванс при 14:24. Постепенно обаче баскетболистите на ЦСКА се завърнаха в мача, намалявайки дефицита си до четири точки в края на откриващия период при 25:29, преди варненци отново да се отскубнат напред в средата на втората част при 32:41. Със серия от 14:4 в своя полза обаче домакините съумяха да се завърнат напред в резултата при 46:45 на полувремето. В третата четвърт играта се накъса доста заради многото нарушения от двете страни, като “червените” насочваха нападенията си към доминиращия под коша център Зейн Ноулс, който вкара 11 от 19-те точки на тима си. ЦСКА увеличи аванса си до четири при 65:61 преди старта на последната част, като в нея бахамецът продължаваше да тероризира правоъгълника на съперника и в крайна сметка да се превърне в основния коз за победата на тима си с крайното 97:84.

Зейн Ноулс завърши със зверски дабъл-дабъл от 32 точки и 14 борби при 12/19 стрелба от игра за 26 минути за ЦСКА. Мартин Сотиров се включи силно със 17 точки и 6 асистенции, Алекс Симеонов реализира още 13 точки с 5 борби, а капитанът Венцислав Петков добави 12 точки и 5 завършващи подавания.

Тач Ънру бе над всички за Черно море с 19 точки и 6 борби. Михаил Молдов прибави 16 точки, Аверил Ъгба се отличи с 14 точки и 10 борби, а Иван Спиров остана с 10 точки.