ЦСКА - София се разправи с Берое, новият таран на "червените" пак бележи

ЦСКА - София разгроми Берое с 5:1 в мач от 4-ия кръг на efbet Лига. "Червените дръпнаха с два гола до почивката след точни изстрели на Маурисио Гарсес (5) и Дюкенс Назон (18). Така таранът от Хаити се разписа във втори пореден двубой за тима си, тъй като реализира и срещу Македония (Гьорче Петров) през седмицата в Европа. Браян Морено вкара трети гол в 75-ата минута, а в 81-ата Абубакар Тунгара върна едно попадение след точно изпълнена дузпа. В края на даденото от рефера шестминутно продължение ЦСКА - София реализира още два гола. Иван Турицов се разписа от дузпа, а крайното 5:1 оформи Гарсес.

И за този двубой наставникът на домакините Саша Илич не изневери на стила си, извършвайки ротации предвид участието на тима в Лигата на конференциите. Сред титулярите стартираха младите Дончев и Петров, а капитанската лента бе поверена на Йомов. Атаката поведе Назон за сметка на Кръстев.Дебют за заралии направи най-новото попълнение - португалецът Рука.

Срещата започна с натиск на домакините, които откриха резултата още в петата минута. Вион изведе набралия скорост Де Нойер на лявото крило. Последва центриране по земя към Гарсес, който от 4-5 метра фронтално срещу вратата не сгреши 1:0.

В 17-ата минута Динков не прецени пас към Йомов и се размина с топката. Капитанът на "червените" напредна и стреля фалцово от 14-15 метра, а Караджов изби с една ръка.

Само 60 секунди по-късно ЦСКА - София удвои. Вион изведе перфекто Назон и таранът на домакините се разписа сам срещу вратаря за първото си шампионатно попадение с червения екип.

В 26-ата минута реферът Валентин Железов показа жълт картон на Николов за игра с глава. Към края на полувремето, в 39-ата минута, Юсеин отправи силен удар отдалеч, който профуча над напречната греда. Това бе първата по-сериозна заплаха за Бусато.

Назон можеше да вкара още един гол в 43-ата минута, когато Гарсес го изведе очи в очи с Караджов, но вратарят спаси неговия шут.

След почивката ЦСКА - София намали темпото и позволи на своя опонент да държи по-дълго топката, но това не доведе до някаква по-сериозна опасност пред Бусато.В 61-ата минута Петров подцени пробив на Мартинс и се наложи да го натисне с ръка в гърба. Нападателят на Берое поиска дузпа, но Железов прецени, че твърде леко е паднал и не посочи бялата точка.

Три минути по-късно Железов спести втори жълт картон на Жеферсон за грубо влизане в тялото и главата на Юсеин. Последва мигновена реакция на Илич, който секунди по-късно смени своя футболист.

В 69-ата минута и Дончев прати топката в мрежата на Берое, но попадението беше отменено заради засада на Морено, който взе участие в атаката. Само 120 секунди по-късно Шопов изведе Дончев леко вдясно, младият състезател на "червените" шутира, но в ръцете на Караджов, който отрази.

Активизирането на домакините в тази част от мача даде резултат в 75-ата минута. Туфегчич овладя трудна топка на тъча, след което подаде към Юга. Халфът прескочи подаването, с което подлъга Пиргов и пасът бе овладян от Морено. Колумбиецът преодоля Динков и с шут по земя покачи на 3:0.

Берое върна един гол в 81-ата минута чрез Тунгара от дузпа. Съдията я отсъди за игра с ръка на Кох след центриране от корнер.

Голът на заралии ядоса "червените", които нанизаха още две попадения в края на срещата. В 94-ата минута Николаев фаулира Туфегчич в наказателното поле и Железов отсъди дузпа. Турицов я вкара с удар в средата на вратата.

Две минути по-късно Гарсес отбеляза второто си попадение в мача след груба грешка на Караджов. Стражът на гостите пробва да овладее топката с глава, но не му се получи и изведе крилото сам срещу празната врата и за бразилеца остана по-лесното - да оформи крайното 5:1 за ЦСКА - София.

ЦСКА - СОФИЯ - БЕРОЕ 5:11:0 Маурисио Гарсес 52:0 Дюкенс Назон 183:0 Брайн Морено 753:1 Абубакар Тунгара 81 д.4:1 Иван Турицов 94 д.5:1 Маурисио Гарсес 96

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 16. Дончев, 4. Кох, 6. Петров, 5. Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Вион, 10. Йомов, 8. Шопов, 27. Гарсес, 9. Назон

БЕРОЕ: 1. Караджов, 2. Стоянов, 3. Пиргов, 7. Мартинс, 8. Юсеин, 10. Тунгара, 14. Николов, 15. Динков, 16. Мечев, 17. Георгиев, 21. Рука