ЦСКА - София ще търси нов положителен резултат срещу Берое

ЦСКА - София приема традиционно удобния си съперник Берое в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион "Българска армия" е тази вечер от 21:00 часа.

"Червените" влизат в срещата в добро настроение, след като в четвъртък разгромиха у дома Македония Гьорче Петров с 4:0 и се класираха за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Там тимът на Саша Илич ще срещне ирландския Сейнт Патрикс.

21 ЦСКА - София - Македония (ГП)

Столичани стигнаха до минимален успех в последния си шампионатен мач срещу Черно море, а в герой за отбора се превърна Асен Дончев, който реализира дебютното си попадение с червената фланелка.

От началото на сезона Берое изпитва сериозни проблеми с липсата на дълбочина в състава. Петър Хубчев на няколко пъти дори не успя да запълни групата за двубоите.

Хубчев: Дори и кучетата в Стара Загора знаят за проблемите ни

През седмицата старозагорци се подсилиха със защитника Рука, който се очаква да започне титуляр още днес. Извън сметките на заралии обаче остава нападателят Луизиньо, който получи наказание от два мача заради червения картон, изкаран във втория кръг.

Саша Илич няма да може да разчита единствено на Браян Морено. Офанзивният футболист има лека контузия, която го извади от групата на ЦСКА - София за последните два мача.
 В петък клубът официално се раздели с оказалия се ненужен Федерико Варела.

"Червените" все още не познават вкуса на загубата през настоящата кампания и, при успех днес, ще изравнят лидера Лудогорец.

Моментът е подходящ за домакините, тъй като противникът има своите проблеми, а и Берое традиционно играе трудно на "Българска армия".
Столичани имат 9 победи и едно равенство в последните 10 срещи между тези два отбора в София.