Локо (Сф) срази Литекс на старта на ерата "Генчев"

Локомотив (София) победи Литекс с 4:2 в контролна среща, играна на стадиона в столичния квартал "Надежда". Двубоят беше дебют за новия наставник на "железничарите" Станислав Генчев. Проверката предложи приятен футбол и голове, което се хареса на хората, решили да дойдат на трибуните.

Още в четвъртата минута Локомотив (Сф) поведе в резултата, след грубо неразбирателство в отбраната на гостите от Ловеч. Иван Иванов пробва да върне към вратаря Марин Орлинов, но подаването дойде силно и неточно и топката се спря в мрежата - автогол и 1:0.

Сравнително скоро обаче гостите се върнаха в мача. В 19-ата минута Илиян Капитанов не даде шанс на вратаря на домакините Александър Любенов с точно изпълнение от дузпа - 1:1. Малко след това Давид Малембана и Александър Александър от Локомотив бяха заменени принудително от Генчев.

В 42-ата минута Евгени Игнатов направи 2:1 за Литекс! Бамзе вкара страхотен гол с удар от далечно разстояние, което може да претендира за най-добро изпълнение в подготвителния период у нас.

В началото на втората част Локомотив стигна до изравняване. Резервата Димитър Митков показа хладнокръвие и прати топката в мрежата с точен шут от бялата точка - 2:2.

В 54-ата минута “червено-черните” отново излязоха напред в резултата - 3:2 за хората на Станислав Генчев. Чипев стреля, топката рикошира в крак на защитник от Ловеч и прехвърли вратаря на гостите.

В 67-ата минута новото бразилско попълнение на локомотивци Франса сложи точка на спора в мача. Той се пребори за топката на голлинията и просто я бутна в мрежата - 4:2 за “железничарите”.

Локомотив (Сф) 4:2 Литекс

1:0 Иван Иванов (4 - автогол) 1:1 Илиян Капитанов (19 - дузпа) 1:2 Евгени Игнатов (42) 2:2 Димитър Митков (49 - дузпа) 3:2 Християн Чипев (54) 4:2 Франса (67)

Стартовите състави:

Локомотив (София): Александър Любенов, Красимир Милошев, Давид Малембана, Лука Иванов, Мики Орачев, Матеус, Божидар Кацаров, Валентин Николов, Александър Александров, Християн Чипев, Илия Димитров.

Литекс: Марин Орлинов, Мартин Вълчинов, Александър Ангелов, Иван Иванов, Никола Георгиев, Петър Чалъков, Павел Жабов, Илиян Капитанов, Евгени Игнатов, Георги Георгиев, Петър Петров.