Славия крачи уверено към първата шестица, Бакеро герой

Славия е все по-близо от това да завърши първенството в първата шестица. Днес "белите" надиграха с 1:0 Арда в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Йон Бакеро реализира единственото попадение в 66-ата минута, а благодарение на него футболистите на Златомир Загорчич дръпнаха съответно с 4 и 5 точки пред преследвачите Берое и Локомотив (Пловдив) в битката за топ 6 кръг преди края на редовния сезон.

Първата опасност бе пред вратата на белите. В 7-ата минута Ковачев намери Руменов в наказателното поле, който от своя страна попаде към Котев. Халфът стреля от 13-14 метра, но покрай дясната греда.

Последва игра между двете наказателни полета, а атаките рядко завършваха с изстрели към вратите. Това се промени в 40-ата минута, когато Кики шутира от 30 метра, а Вуцов без проблем улови. Левият бек на тима от Кърджали стреля още веднъж от далечна дистанция и в 44-ата минута, но този път не улучи вратата.

След почивката двата отбора продължиха да не създават кой знае колко положения, но в 66-ата минута Славия откри резултата. Това стори Бакеро, който овладя подаване на Кирилов отляво и след майсторско завъртане на 90 градуса простреля Луков с шут в долния ляв ъгъл.

В 72-ата минута Арда можеше да изравни. Резервата Коконов получи извеждащ пас отляво в наказателното поле и върна към Руменов, който от десетина метра уцели тялото на играч в бяло, а при добавката Ковачев шутира в аут.

До края на двубоя гостите от Кърджали упражниха натиск, осъществиха няколко пробива по крилата, но центриранията не бяха достатъчно ефективни, което не доведе до нещо по-сериозно пред Вуцов.

СЛАВИЯ - АРДА 1:01:0 Йон Бакеро 66

СЛАВИЯ: 21. Вуцив, 3. Томбак, 23. Виячки, 29. Зайков, 77. Вълчев, 16. Нгуена, 20. Цонев, 10. Кирилов, 11. Добрев, 4. Соарес, 7. Бакеро

АРДА: 71. Луков, 5. Ганев, 8. Желев, 9. Йорданов, 10. Ковачев, 11. Георгиев, 19. Руменов, 24. Петков, 25. Кики, 77. Юруков, 80. Котев