България отстъпи на Сърбия след тайбрек, но чиста победа над Гърция ни праща на Европейското за юноши U18

България поведе с 2:0, но отстъпи с 2:3 (25:19, 27:25, 24:26, 20:25, 10:15) na Сърбия и допусна първа загуба на Балканското първенство и европейска квалификация за юноши до 18 години. Въпреки това, тимът на Виктор Карагьозов продължава да държи съдбата си в своите ръце и при чиста победа над Гърция в последния мач от турнира в неделя българските момчета стават шампиони и се класират директно на Европейското първенство в Грузия през юли.

Най-резултатен за България при драматичното поражение от Сърбия бе Кристиан Титрийски с 25 точки. Александър Къндев реализира още 18 точки. Топреализатор в срещата стана сърбинът Лука Станкович с 29 точки, а Никола Бърборич завърши с 16 точки за успеха.

В другия мач от четвъртия ден Турция пречупи Гърция след 23:23 в първия гейм и спечели с 3:0 (25:23, 25:13, 25:18).

Във временното класиране води Сърбия с три победи, но отборът вече изигра всички свои срещи. България е на второ място с два успеха с по 3:0 и загубата след тайбрек. На трето място е Турция с две победи и загубата от България. Гърция има един успех след тайбрек над последния Румъния, който е без успех.

В неделя (16 януари) от 17,00 часа Турция играе срещу Румъния. От 20,00 часа в спортна зала „Левски София“ е решителната среща за България срещу Гърция. Дори и Турция да спечели три точки, чиста българска победа гарантира титлата и класиране на еврофиналите.

Всички мачове на България се излъчват пряко по телевизия b1b-box. Двубоите без българско участие се излъчват на канала на b1b-box в YouTube - b1b tv.