Левски надви Локо (Пд), Боби Цонев с червен картон (видео+галерия)

Отборът на Левски стартира с победа контролите си през това лято. На стадион “Георги Аспарухов” столичани надвиха с 1:0 Локомотив (Пловдив). Единственото попадение бе дело на Билал Бари в 6-ата минута, който се разписа след асистенция на Борислав Цонев. Играчът с №10 на “сините” пък бе изгонен с директен червен картон в 15-ата минута.

Двата вратари Микулич и Пиргов имаха по една добра намеса, а домакините пропуснаха повече възможности за гол. Двата отбора обаче са видимо изморени от тежките тренировки в тази фаза на подготовката, а и топлото време си оказа влияние. През втората част за Левски дебютира гръцкия защитник Кириакос Таусанис, който кара проби.

Наставникът Живко Миланов заложи на Звонимир Микулич на вратата, а Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров и Патрик Галчев бяха в защита. Ради Цонев, Здравко Димитров, Мартин Петков, Боби Цонев и Марин Петков действаха зад Билал Бари. Интереесното е, че на Милукилич и Цоневи договорите изтичат след няколко дни.Сред резервите пък се появи 20-годишният гръцки бранител Кириакос Таусанис, който е на проби.

Сребърният медалист на България също е с променен състав от миналия сезон, след като шест-седем футболисти напуснаха “Лаута”. Пловдивчани надвиха с 3:1 Септември (Симитли) в първата си проверка. Тунев заложи на Илко Пиргов под рамката, а пред него бяха Емил Янчев, Мартин Паскалев, Николас Бареза, Николай Николаев, Петър Витанов, Айвън Ангелов, Конър Раун, Лукас Салинас, Георги Мадродиев и Димитър Илиев.

Около 1000 фенове на “сините”, доста от тях с новия екип на Левски, дойдоха да подкрепят столичани в първия им двубой това лято.

Още в шестата минута Бари вкара първото попадение за 26-кратните шампиони през сезон 2021/2022 година. Хубавата атака на “сините” бе завършена от бившия нападател на Монтана, който все още няма гол в официален мач за клуба. Бари се разписа на празна врата след асистенция на Борислав Цонев.

Малко по-късно Митко Илиев от фаул беше близо до равенството, но топката не попадна в целта. Микулич трябваше да показва рефлекс след удар на Салинас от границата на наказателното поле.

В 15-ата минута Боби Цонев поиска дузпа след съприкосновение с противников футболист, но реферът Васимир Ел Хатиб остана безмълвен. Това не се хареса на играча с №10 на столичани и той бе изгонен с директен червен картон заради реплики към съдията. Това нещо доведе до напрежение между двата отбора, като Цонев и Пиргов също се скараха. На мястото на близнака в игра влезе Антоан Стоянов, за да може “сините” също да довършат двубоя с 11 футболисти.

Предвид тежкото време в средата на двете полувремена играта беше спирана, тъй като играчите имаха нужда да се освежат. Невероятен пропуск направи Мартин Петков, който от пет метра стреля силно, но изстрелът му не попадна в целта. Димитров също можеше да удвои, но се забави след добро извеждащо подаване.

Втората част започна с влизането в игра на националите Георги Минчев и Карагарен, но положенията отново бяха пред вратата на гостите. Един път Пиргов показа отличен рефлекс, като с лявата ръка спря Димитров. Ради Цонев пък също пропусна от отлична позиция. Силният му изстрел не уцели вратата.

Гръцкият футболист Таусанас застана централен защитник с Томислав Папазов, а Славчев бе изместен в халфовата линия. Малко преди края Илия Димитров с пета също не успя да вкара. Сериозни аплодисменти получи Валери Божинов при влизането си в игра. Както е известно, звездата няма договор със “сините”.

ЛЕВСКИ - ЛОКО (ПД) 1:01:0 Бари (6)

ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Борислав Цонев, Марин Петков, Билал Бари

Резерви: Пламен Андреев, Томислав Папазов, Денис Динев, Антоан Стоянов, Петър Войнов, Димитър Андонов, Кириакос Таусанис, Любомир Тодоров, Александър Асенов, Симеон Василев, Илия Димитров, Валери Божинов

ЛОКО (ПД): Илко Пиргов, Емил Янчев, Мартин Паскалев, Николас Бареза, Николай Николаев, Петър Витанов, Айвън Ангелов, Конър Раун, Лукас Салинас, Георги Мадродиев, Димитър Илиев

Резерви: Кристиан Томов, Александър Колев, Даниел Иванов, Иван Арамазов, Иван Сулев, Петър Петров, Бирсент Карагарен, Георги Минчев, Видол Сейменски, Александър Иванов, Иван Михайлов