Пирин Лейдис на полуфинал за Купата на България

Женският отбор на Пирин Лейдис се класира на полуфинал за Купата на България. Тимът на Бети Баракова надви с 1:0 силния отбор на Локомотив (Стара Загора). Двубоят се игра на базата в Рилци, а единственото попадение беше дело на Ивана Христова в 83-ата минута. Тя се разписа след точен удар 18 метра, като прати топката в долния ляв ъгъл на гостите. Буквално секунди по-рано горната греда спаси домакините след хубава атака на "железничарките".

Успехът е много важен за "зелените", които имаха сериозни проблеми със състава поради контузии. Именно поради това част от девойките до 17 години получиха шанс да са в представителния женски състав на Пирин Лейдис. НСА и Локомотив (Пловдив) директно се класираха за за полуфиналите, а последният представител ще бъде излъчен между Риал (Ковачевци) и Барокко.

Бети Баракова: Гласуваме доверие на част от девойките