Валенсия нанесе втора поредна загуба на Реал Мадрид в Евролигата

Реал Мадрид допусна втора поредна загуба в баскетболната Евролига. В мач от втория кръг на турнираотборът загуби у дома от Валенсия със 77:93. Преди седмица "белите" отстъпиха и пред друг испански отбор - Баскония.Играчите на треньора Пабло Ласо започнаха по-добре срещата и спечелиха първата четвърт с 19:17. Постепенно обаче Валенсия започна да придобива все по-голяма увереност, като за това спомогна и големият брой откраднати топки - общо 11 в мача. Така "прилепите" успяха да осъществят обрат още до почивката, която дойде при 44:39 в тяхна полза.След паузата гостите бяха дори по-убедителни и така постигнаха втората си победа в турнира.Най-резултатен за Валенсия в мача бе Боян Дублиевич с 24 точки. Майк Тоби вкара още 14 точки за победителите, а с 10 остана Никола Калинич.За Реал най-резултатни бяха Факундо Кампацо и Руди Фернандес с 14 и 12 точки съответно.по-късно днес:Зенит Санкт Петербург (Русия) - Барселона (Испания)Цървена звезда (Сърбия) - Баскония (Испания)Химки (Русия) - Жалгирис Каунас (Литва)АЛБА Берлин (Германия) - Байерн (Германия)Панатинайкос (Гърция) - Олимпиакос (Гърция)Олимпия Милано (Италия) - Лион Вильорбан (Франция)