Барса с първи загубени точки след сблъсък със Севиля

Отборите на Барселона и Севиля направиха 1:1 в дуел от петия кръг на Ла Лига, игран без публика на “Камп Ноу”. Люк де Йонг (8) и Филипе Коутиньо (10) вкараха ранни попадения. Двубоят беше равностоен и не предложи много голови положения освен попаденията. Домакините на два пъти имаха претенции за дузпа, но и в двата случая съдията Хил Мансано не сметна за необходимо да ги уважи. Това бяха първи загубени точки и за двата тима, които не играха в първите два кръга от шампионата.
Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” започнаха със самочувствие и първи овладяха топката и заредиха нападения. В четвъртата минута след късо изпълнен корнер Иван Ракитич стреля с глава над гредата. В осмата южняците повториха разиграването при корнер, този път Жул Кунде и Френки де Йонг не успяха добре да играят с топката, тя стигна до Люк де Йонг, който от десет метра изстреля топката и я вкара под гредата въпреки намесата на вратаря Нето. @@@ Каталунците реагираха мигновено и две минути по-късно резултатът беше 1:1. Лео Меси потърси Жорди Алба с високо извеждащо подаване, Хесус Навас пресече топката, но всъщност я свали на крака на Коутиньо, който много точно насочи в далечния горен ъгъл от 18 метра. В 17-ата Жорди Алба опита да прехвърли вратаря с удар от 60 метра, като не беше много далеч от успеха. @@@ В 19-ата "бяло-червените" развиха страхотна атака по десния фланг. Сусо задържа топката и подаде към Хесус Навас, който центрира прострелно, успоредно на голлинията. Фернандо остана на крачка от това да засече топката. Две минути по-късно Ансу Фати прекрасно асиситира на Гризман, чийто удар от чудесна позиция беше посредствен. @@@ "Блаугранас" се активизираха и упражниха териториален контрол. Гостите от Андалусия пък предпочетоха по-прибрани действия. Ансу Фати реши да стреля фронтално при раздвижена акция в 29-ата минута. В 43-ата Лео Меси шутира по диагонала и топката прелетя на около метър встрани. @@@ В 48-ата Араухо опъна страхотен извеждащ пас към Антоан Гризман, който от дясното крило се втурна към наказателното поле, но изгуби контрола от малък ъгъл преди изстрела. В 61-ата минута Куман направи двойна смяна: извади Гризман и Фати, пускайки Тринкао и Педри. В същата минута Лопетеги вкара в игра Мунир Ел Хадади и Ен-Несири. В 60-ата Акуня игра с ръка в наказателното поле на гостите, но това остана незабелязано от съдиите. @@@ В 64-ата Ен-Несири центрира остро, насочи топката към крака на Араухо, тя се отби от него и след това рикошира в гредата. Гостите често пресираха високо и притесняваха изнасянето на топката дори в самото наказателно поле. В 73-ата Хесус Навас центрира на втора греда, където Ен-Несири стреля с глава - неточо. В 81-ата минута Меси стреля без забавяне от 20 метра и тества бдителността на Буну. Минута по-късно каталунците атакуваха отдясно, Серхио Бускетс центрира отдясно към включилия се Френки де Йонг, който до гредата, притиснат от бранител. В 91-ата Тринкао се отскубна отдясно и стреля от малък ъгъл - в тялото на вратаря. В 92-ата Меси нахлу в наказателното поле и падна с искане за дузпа. Съдията Хил Мансано прецени, че няма нарушение, въпреки че защитникът не игра с топката. Така двубоят завърши без победител. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ