Лудогорец отново падна - остана последен на "Марбея къп" (видео + снимки)

Шампионът на България - Лудогорец, претърпя трета поредна загуба на силния турнир "Марбея къп" в Испания, този път с 1:2 от Лех (Познан), и завърши на последно място в надпреварата. Поляците, които са втори в местното първенство, поведоха с два гола на Хамалайнен, а в 81-та минута Роман Безяк оформи крайното 1:2 за Лех.В тази среща наставникът на орлите Ивайло Петев не можеше да разчита на голяма част от основните си футболисти, тъй като поради травми контролата пропуснаха Емил Гъргоров, Йордан Минев, Марселиньо и Жуниор Кишада.Проверката започна с гол от съблекалнята за Лех. Попадението за поляците още в 3-та минута вкара Хамалайнен, който се възползва от грешка в разградската отбрана и останал очи в очи с Голубович, го прехвърли за 0:1. До края на полувремето разградчани наложиха териториален превес, а поляците така и не направиха втора атака. Въпреки надмощието си Лудогорец рядко опитваше удари по посока на противниковата врата, а чистите голови положения почти липсваха.Все пак орлите опитаха няколко центрирания, но нямаше кой да ги засече. В 21-та минута Миро Иванов стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. В 31-та минута разградчани направиха отлична скоростна атака с едно докосване отдясно. Последва подаване по земя на Кайсара към Светослав Дяков, но шутът от 10 метра на полузащитника бе блокиран.Втората част започна с натиск на поляците. В 50-та минута добра тяхна контраатака завърши с пас на Хамалайнен към Можджен, но изстрелът на втория срещна напречната греда.Лудогорец отговори с две отлични атаки, които като по чудо не доведоха до изравняване. В 64-та минута орлите изпуснаха най-чистото си положение до този момент. Бургзорг изведе по перфектен начин Милисавлевич сам срещу вратаря, но прехвърлящият удар на нападателя излезе в аут. Само 120 секунди по-късно Иван Стоянов се откъсна отляво сам срещу вратаря, но в последния момент бранител на Лех успя да го настигне и да му избие топката в корнер.Така се стигна до 72-та минута, в която Хамалайнен вкара втория си гол след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Той бе свирен за нарушение на Козмин Моци срещу появилия се като резерва български национал Александър Тонев.В 81-та минута разградчани върнаха едно попадение. Роман Безяк финтира няколко бранители пред наказателното поле и с плътен изстрел намери долния десен ъгъл на полската врата.До края на срещата футболистите на българския тим натиснаха своя съперник и при малко повече късмет можеха и да изравнят, но това така и не се случи.Така Лудогорец записа третата си поредна загуба в Испания, след като до този момент орлите загубиха с 2:6 от Атлетико Паранензе и 0:1 от румънския Оцелул.ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕХ (ПОЗНАН) 1:2 0:1 Хамалайнен 30:2 Хамалайнен 721:2 Безяк 81ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Кайсара (79-Марем), Гулдан (46-Барт), Моци, Витиня, Дяков (79-Мантула), Генчев (58-Бургзорг), Бакалов, Иванов (46-Безяк), Александров (46-Стоянов), Ернандес (58-Милисавлевич)ЛЕХ: Бурич, Тралка, Ловренчиш, Убипарип, Муравски, Хамалайнен, Волакиевич, Цисай, Енрикес, Можджен, Камински