Позор за шампиона! Лудогорец разгромен от Атлетико в Испания (видео + галерия)

Шампионът на България Лудогорец стартира по кошмарен начин участието си в турнира "Марбея къп", след като орлите бяха разгромени с 2:6 от новака в бразилския елит - Атлетико Паранензе.До 42-та минута нищо не предвещаваше подобно поражение, тъй като малко преди това Лудогорец дори можеше да открие резултата, но Светослав Дяков изпусна дузпа. В края на полувремето обаче с два бързи гола на Елиас и Маркос бразилците поведоха с 2:0.След почивката Атлетико бе пълен господар на терена и с попадения на Дейвид и Маркос дръпна с внушителното 4:0. Резервата Кишада върна един гол в 72-та минута, но с автогол на Костадинов и попадение на Мануел резултатът набъбна на внушителното 6:1 за Атлетико. В 84-та минута Кишада оформи крайното 2:6.Срещата започна двуостро и положенията пред двете врати се редуваха едно след друго. В 4-та минута бразилците осъществиха опасна атака, при която Маркос излезе очи в очи с Владо Стоянов, но стреля над вратата. Лудогорец отговори с две атаки по крилата, но малко не достигна на Безяк да засече с глава и да открие резултата. В 8-та минута Иван Стоянов получи извеждащ пас леко вдясно и стреля без забавяне, но изпрати топката в аут.В 12-та минута Марсело опита изстрел с левия крак, но той излезе над вратата. В 28-та минута атака отляво на Лудогорец завърши с пас към Марсилиньо, който се намираше на границата на наказателното поле. Бразилецът стреля технично, но топката профуча покрай левия горен ъгъл на вратата на Атлетико.В 38-та минута дойде и най-добрата възможност за гол до този момент. Иван Стоянов бе изведен зад бразилската отбрана, подаде към Безяк, който малко театрално се хвърли след съприкосновение с противник, но реферът реши да отсъди дузпа. Дяков стреля от бялата точка, но Уевертон спаси.Четири минути по-късно съдията реши да се реваншира и даде комична дузпа за Атлетико, която бе реализирана от Елиас. На 2:0 покачи Маркос, който в 45-та минута получи отличен извеждащ пас от Елиас зад гърба на българската отбрана и майсторски прехвърли излезлия да го пресрещне вратар на разградчани Владо Стоянов.Втората част започна със сериозен натиск на бразилците, които набързо пропиляха две добри възможности за нов гол. Все пак попаденията в българската врата не закъсняха.В 62-та минута Атлетико вкара трети гол чрез Дейвид, който бе изведен очи в очи от резервата Евертон, а минута по-късно Маркос се подигра с отбраната на Лудогорец, след като излъга трима защитници и майсторски покачи на 4:0.В 71-та минута Лудогорец върна едно попадение чрез Кишада, който материализира добра комбинация на орлите.В 74-та и 77-та минута обаче последваха нови две попадения в разградската врата. Първо Костадинов си отбеляза автогол, след като засече с глава центриране от корнер на съперника, а малко по-късно Мануел вкара са 6:1. До края на мача орлите опитаха да направят загубата си по-почетна, но успяха да върнат само едно попадение чрез втория гол на Кишада. Следващият мач на орлите в този турнир е срещу загубилия от двойката Динамо (Киев) - Оцелул.ЛУДОГОРЕЦ - АТЛЕТИКО ПАРАНЕНЗЕ 2:60:1 Елиас 42 д.0:2 Маркос 450:3 Дейвид 620:4 Маркос 631:4 Кишада 721:5 Костадинов 74 авт.1:6 Мануел 772:6 Кишада 84ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Кайсара, Гулдан, Моци, Дяков (68-Мантула), Генчев (46-Костадинов), Милисавлевеч (46-Бакалов), Ив.Стоянов (55-Александров), Марселиньо (65-Ернандес), Безяк (60-Кишада)АТЛЕТИКО: Уевертон, Даниел, Мануел, Клебертон, Пауло, Педро Ботеля, Марсело, Давид, Маркос, Елиас, ФелипеБИСЕР ТОШЕВ, пратеник на Sportal.bg в Испания  СНИМКИ: SPORTAL.BGГАЛЕРИЯ от мача ЛУДОГАРЕЦ - АТЛЕТИКО 2:6 - ТУК!!!