Икономичен Атлетико наближи Барселона (видео)

Атлетико (Мадрид) победи с 1:0 Бетис в мач от 22-я кръг на Примера Дивисион и съкрати на 9 точки аванса на лидера Барселона, който по-рано през деня завърши 1:1 при гостуването на Валенсия. В същото време авансът пред третия Реал (Мадрид) вече е цели седем точки."Дюшекчиите" стигнаха до попадение в 62-та минута на мача. Резервата Диего Коща се разписа след асистенция на младия талант на Атлетико Хорхе Меродио – Коке.

Двубоят на "Висенте Калдерон" беляза завръщането в игра на колумбийската звезда Радамел Фалкао, който започна като титуляр и остана на терена до 79-ата минута. Възстановеният от контузия голаджия имаше възможност да се разпише във втората минута, когато остана сам срещу стража на гостите, но сгреши.