С много късмет Борусия (Д) свали Байерн от върха (видео)

Борусия (Дортмунд) излезе начело в Бундеслигата след измъчена победа с 2:1 над Айнтрахт (Франкфурт) като гост в последния мач от 4-ия кръг. Първите два гола на Хенрих Мхитарян бяха достатъчни за "черно-жълтите" да задминат досегашния лидер Байерн (Мюнхен) и с пълен актив от 12 точки да се настанят на първата позиция преди предстоящата пауза. Арменецът беше точен в 11-ата и 56-ата минути, а между двата гола новият нападател на домакините Вацлав Кадлец беше изравнил в 36-ата минута.Бившите шампиони обаче трябва да благодарят на лудия си късмет, тъй като играха слабо и изобщо не заслужаваха да надделеят. Особено хазартно действаха защитниците, но неумението на играчите на Айнтрахт да вкарат ги провали. На два пъти гредите спасиха Роман Вайденфелер, а в края на първото полувреме съдията спокойно можеше да изгони Матс Хумелс за задържане на откъсващ се сам срещу вратаря футболист. Към края на двубоя дортмундци се бяха затворили и се бранеха като опълченци и в крайна сметка удържаха.Футболистите на Юрген Клоп стартираха силно и още в 5-ата минута Якуб Блашчиковски пропусна от отлична възможност. Все пак в 11-ата минута той се реваншира, като спечели топката около центъра и изведе Мхитарян, който с едно докосване отбеляза дебютния си гол в Бундеслигата. Малко след това Роберт Левандовски излезе сам срещу Кевин Трап, но не успя да го преодолее. Гостите продължиха да владеят положението още няколко минути.След това изведнъж все едно нещо стана с Борусия. Айнтрахт започна с лекота да организира атаки и в 21-ата минута Кадлец пропусна сам срещи Вайденфелер.  Логичното все пак се случи четвърт час по-късно, когато Марсел Шмелцер покри засадата и Щефан Айгнер насочи топката с глава, тя се отби в гредата и чехът беше точен за 1:1 при добавката.Гостите продължиха да са неузнаваеми, но някак си от нищото поведоха с 2:1. В 53-ата минута Мхитарян взе топката близо до тъч линията, навлезе навътре и с левия крак заби втория гол за своя отбор. В 62-ата минута страничният стълб за втори път спаси дортмундци, този път след удар на Андерсон Бамба с глава. Всичко можеше да приключи в 65-ата минута, но разсеяният Левандовски пропусна от нова добра позиция.В оставащите около 30 минути се игра пред вратата на Борусия. Корнери, фаулове и множество центрирания обаче не дадоха резултат и финалистът в Шампионската лига си тръгна с трите точки.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ