100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Шалке се събуди и остави Байерн на върха (видео)

Четири дни след драматичното си влизане в групите на Шампионската лига Шалке 04 се събуди и в Бундеслигата, пречупвайки Байер (Леверкузен) с 2:0 у дома в двубой от 4-ия кръг. Марко Хьогер (30) и Джеферсън Фарфан (83-дузпа) бяха точни. Победата е първа за "кралскосините" от началото на първенството. В същото време "аспирините", които досега бяха с пълен точков актив, пропуснаха възможността да изместят Байерн (Мюнхен) от върха. Този шанс остава единствено пред Борусия (Дортмунд), който в неделя гостува на Айнтрахт (Франкфурт).

"Фелтинс Арена" приветства момчетата на Йенс Келер, които във вторник много трудно елиминираха ПАОК в плейофите на ШЛ. Настроението беше приповдигнато още повече и заради дебюта на двете нови попълнения Кевин-Принс Боатенг и Денис Аого. И двамата започнаха като титуляри и се представиха на добро ниво. Принца беше заменен малко преди края, докато взетият от Хамбургер ШФ ляв бек изкара пълни 90 минути.

Шалке надхитри Байер най-вече заради по-добрата си концентрация. През първия половин час гостите бяха по-опасният тим, но допуснаха гол при първото сериозно положение пред тяхната врата. Фарфан центрира от фаул и Хьогер леко с глава отклони топката в мрежата на Бернд Лено.

От този момент нататък до почивката Шалке се преобрази и наложи пълно превъзходство, като изпусна да вкара второ попадение.

"Сините" от Гелзенкирхен доминираха и след антракта, но както можеха да вкарат втори гол, така можеха и да допуснат изравняване. Отборите играха доста открито и се надпреварваха да атакуват, но все не показваха точен мерник.

След редица възможности и пред двете врати най-добрият тази вечер Фарфан спечели дузпа в 83-ата минута. Перуанецът надбяга хаотичния Себастиан Бьониш, след което беше фаулиран от Емир Спахич. 28-годишният ас на домакините сам се нае с изпълнението на наказателния удар и матира Лено за 2:0.

В заключителните секунди Адам Салай направи пропуска на кръга, след като от два-три метра не уцели празната врата.