Важни победи за САЩ и Коста Рика в световните квалификации в зона КОНКАКАФ

Отборите на САЩ и Коста Рика постигнаха важни победи в квалификациите в зона КОНКАКАФ и оглавиха групата след мачовете от 5-ия кръг. Янките драматично измъкнаха успеха при гостуването си на Ямайка с 2:1, като Брад Евънс вкара във втората минута на добавеното време. Коста Рика пък пречупи Хондурас с гол на Рой Милър в 25-ата минута. Мачът в столицата на Ямайка - Кингстън, не изобилстваше от много положения и не предвещаваше драматичен край. Все пак в 30-ата минута Джоузи Алтидор откри за САЩ след пробив по дясното крило и чудесно центрирана на Греъм Зуси. В 89-ата минута обаче Джерамейн Бекфорд директно от фаул изравни и домакините се виждаха с точката. В 92-ата минута обаче Евънс вкара за 2:1, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Майкъл Брадли изсипа топката от фаул пред вратата на ямайците, Евънс изпревари всички и бутна топката зад гърба на вратаря Донован Рикетс. Представянето на отбора не беше кой знае колко впечатляващо, но селекционерът Юрген Клинсман е доволен, че футболистите му отново се наредиха в топ 3 на кампанията.Коста Рика стигна до успеха с гола на Рой Милър с глава в 25-ата минута. Той беше най-съобразителен при отбита от вратаря Ноел Валадарес топка, след като Селсо Борхес от фаул го затрудни максимално.В другата среща от групата Мексико разочароващо стигна само до нулево равенство като гост на Панама, което е четвърто в пет мача за ацтеките. Панамците, които бяха сочени за аутсайдери в тази компания, изненадващо държат стабилно 4-ата позиция. Малък скандал се разрази на резервната скамейка на Мексико, след като в 80-ата минута Хавиер Ернандес-Чичарито се контузи, но Алдо де Нигрис демонстративно напусна пейката и отказа да го замени. Де Нигрис вкара за победата над Ямайка във вторник с 1:0 и смяташе, че е заслужил титулярното си място при гостуването на Панама.Световни квалификации в Зона КОНКАКАФ, срещи от 5-ия кръг във финалния етап:Ямайка - САЩ 1:2Панама - Мексико 0:0Коста Рика - Хондурас 1:0Класиране:1. Коста Рика 4 2 1 1 5-3 7 точки 2. САЩ 4 2 1 1 4-3 7 3. Meксико 5 1 4 0 3-2 7 - - - - - - - - 4. Панама 4 1 3 0 5-3 6- - - - - - - - 5. Хондурас 4 1 1 2 4-6 4 6. Ямайка 5 0 2 3 2-6 2 Първите три отбора се класират директно за участие на световното първенство, а 4-ият играе плейоф в два мача с победителя в зона Океания.