Талантите на ЦСКА си направиха гавра с опашкар и постигнаха най-убедителния успех в "А" група (видео)

Отборът на ЦСКА разгроми със 7:0 Любимец в мач от 23-ия кръг на "А" група. Срещата се проведе на стадион "Българска армия", а ръководството на червените бе затворило сектор "В" заради малкото публика на стадиона.Тя обаче видя нещо, което не се случва често под ръководството на наставника Стойчо Младенов. Армейците разпиляха своя противник с куп юноши от школата и млади футболисти. Като титуляри стартираха Ангел Грънчов, Ивайло Чочев и Антон Карачанаков, а в началото на втората част се появиха талантите от ДЮШ Григор Долапчиев и Петър Витанов, които оставиха отлично впечатление.Два гола за червените вкара Карачанаков, първи за него през този сезон в "А" група, а по един добавиха Косоко, Гъргоров, Василев, Долапчиев и Чочев. Така ЦСКА постигна най-изразителната победа в шампионата  през този сезон, надминавайки рекорда на Ботев Пд, който в началото на сезона би със 7:1 Пирин (Гоце Делчев).Очаквано срещата започна с натиск на домакините. Още във втората минута Карачанаков бе изведен сам срещу вратаря, но страничният рефер спря атаката със спорна засада. Три минути по-късно четирима бранители на Любимец оставиха Косоко сам срещу вратаря Рашков, но нападателят стреля в аут.В 6-та минута обаче бенинецът се реваншира за пропуска си и с диагонален изстрел по земя откри резултата - 1:0 за ЦСКА.В 14-та минута армейците покачиха на 2:0. Тодор Янчев изведе Карачанаков сам срещу вратаря. Нападателят си поведе топката с пета, след което я пусна хладнокръвно покрай Рашков за първото си попадение през този сезон в "А" група. Само три минути след това Милисавлевич центрира отляво към Мартин Петров, но опасният изстрел на нападателя излезе в аут. В 24-та минута поредна добра атака на ЦСКА завърши с центриране на Карачанаков към Косоко, но бенинецът стреля покрай дясната греда.В 29-та минута Мартин Петров бе изведен зад бранителите на гостите и технично прехвърли излезлия да го пресрещне вратар, но топката се удари в напречната греда и се върна към терена. Тя бе овладяна от Косоко, който от много удобна позиция стреля над вратата.В 32-та минута и Чочев излезе очи в очи със стража на гостите, успя да го преодолее, но стреля почти от аутлинията. Топката се докосна в лявата греда, разходи се по голлинията, но в крайна сметка не пожела да влезе за трети път в мрежата на Любимец.В последната минута на първата част армейците създадоха нови три положения, от които реализираха едно. Първо Милисавлевич проби отляво и върна топката отлично към Емил Гъргоров, но Бадема стреля в тялото на противников защитник. Секунди по-късно мощен шут на Гъргоров от 22-23 метра бе избит с мъка от Рашков, а при добавката Чочев реализира, но голът бе отменен поради спорна засада.Последва нова атака в червено, след която Карачанаков излезе очи в очи с гостуващия страж, но стреля в него и той спаси. Топката обаче с върна в червения футболист, който подаде към Емил Гъргоров и нисичкият нападател вкара за 3:0 след силен изстрел с левия крак.На почивката наставникът на домакините Стойчо Младенов извърши две смени. На местата на Мартин Петров и Емил Гъргоров влязоха юношите Петър Витанов и Григор Долапчиев.Това не се отрази кой знае колко на играта, тъй като армейците продължиха да създават положения. В 51-та минута центриране отдясно бе избито умишлено с ръка от Сакелариу, но реферът Стефан Апостолов не отсъди очевадна дузпа за ЦСКА. Само 60 секунди по-късно Венци Василев покачи на 4:0, реализирал с глава след центриране от корнер.След още минута талантът Петър Витанов изведе Карачанаков отляво и вторият вкара за 5:0.В 57-та минута Долапчиев подаде към Карачанаков, който бе близо до своя хеттрик, но шутът му по земя профуча покрай лявата греда. В 59-та минута Долапчиев намери с едно докосване Чочев, но халфът стреля над вратата. Последва пропуск на Косоко, чийто шут бе спасен от Рашков.В 61-та минута ЦСКА поведе с 6:0 след пас на Карачанаков и точен изстрел на Григор Долапчиев.В 67-та минута резултатът стана 7:0. Мболи изрита топката към Косоко, който подаде към Долапчиев по дясното крило. От своя страна младокът изведе отлично с едно докосване Ивайло Чочев сам срещу вратаря и за червения халф не бе проблем да се запише сред голмайсторите.В 76-та минута Любимец можеше да върне едно попадение, но Вълчанов уцели лявата греда на червената врата.Това беше и последната опасност в срещата, тъй като след нея червените предпочитаха да разиграват дълго топката в центъра на терена.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕснимка: Марин Маринов, Sportal.bg