Расистки скандал на Елче - Гранада (видео)

Гранада победи като гост Елче с 1:0 в двубой от 10-ия кръг на Примера дивисион, който ще се запомни и с расисткия скандал, който избухна в заключителните минути.Бранителят на гостите Алан Ромео Ниом, който е тъмнокож, влезе в разправия с публиката, за което получи жълт картон от рефера Де Серо Гранде. Футболистът му обясни, че е бил обиждан на расова основа от трибуните, след което съдията обърна внимание на делегата на мача върху този факт.Иначе гостите стигнаха до победно попадение в 25-ата минута, когато бившият футболист на Малага Мануел Итура отбеляза първия си гол с екипа на Гранада, възползвайки се от грешка в отбраната на Елче. Итура се разписа с глава след хаул, изпълнен от Фран Рико.С успеха Гранада застигна Елче в класирането, като двата тима са съответно на 10-о и 11-о място, като разликата между тях е само 1 точка в полза на домакините на днешния мач.