Самп спря победната серия на Аталанта

Отборът на Сампдория спря серията от 3 поредни победи на Аталанта, като спечели с 1:0 срещата между двата тима на "Луиджи Ферарис" от 9-ия кръг в Серия "А" тази вечер. Генуезците измъкнаха трите точки с гол на Шкодран Мустафи в 57-ата минута. През първото полувреме Аталанта стоеше по-добре на терена и отправи няколко удара към вратата на съперника, но без особен успех, като никой от тях не попадна в очертанията на вратата.Втората част обаче започна доста по-различно и Сампдория стигна до откриване на резултата. Едер центрира от корнер и Шкодран Мустафи бе оставен непокрит в наказателното поле, за да простреля с глава вратата за 1:0. Само шест минути по-късно ситуацията за гостите стана дори още по-неприятна след като Константин Ника получи директен червен картон. До края домакините доминираха и можеха да отбележат и още, ако имаха повече шанс пред гола.С тази победа Сампдория събра актив от 9 точки и се намира на 14-ата позиция в класирането. Аталанта пък остава на 7-ото място с 12 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ