Шампионът на Африка няма да защитава титлата си (видео)

Шампионът от последното издание на Купата на Африка Нигерия отпадна още в квалификациите за финалния турнир през тази година. "Суперорлите" останаха на трето място в група "А", след отборите на ЮАР и Конго. В последния си мач нигерийците се нуждаеха от задължителна победа в домакинството на ЮАр, но стигнаха само до равенство 2:2.Токело Ранти даде солиден аванс на гостите с попадения в 43-ата и 49-ата минута. Соне Алуко намали в средата на второто полувреме, а отново той изравни в 4-ата минута на добавеното време, но това не беше достатъчно за нигерийците.От 71-ата минута ЮАР игра с човек по-малко след червен картон на Рениеве Лешолоняне.НИГЕРИЯ - ЮАР 2:20:1 Ранти (43)0:2 Ранти (49)1:2 Алуко (68)2:2 Алуко (90)