Сърцат Левски удържа Балкан в Ботевград

Шампионът Левски спечели дербито на кръга в "Арена Ботевград", надигравайки местния Балкан със 79:78 в изключително интересен и драматичен двубой. Двата тима зарадваха зрителите с добър баскетбол, а момчетата на Тити Папазов изиграха втори силен мач в рамките само на два дни, но този път за разлика от срещата с Кърка в Адриатическата лига се поздравиха с успех.Първата четвърт в "Арена Ботевград" бе изключително равностойна, като нито един от двата тима не успя да дръпне с по-голяма разлика в резултата. Балкан и Левски си размениха лидерството общо девет пъти в рамките на първите десет минути, преди все пак "сините" да се оттеглят с аванс от точка - 19:18 след една част.Левски избухна със серия от 15-6 в първите четири минути на втората част, за да поведе с 34:24 след силно включване от пейката на Павлин Иванов. Шампионите съумяха да остана начело в оставащите шест минути и на почивката бяха напред с 41:33.Второто полувреме също започна отлично за столичани, чиято преднина нарасна до 53:37 след като допуснаха само четири точки в коша си за три минути игра. Домакините се съвзеха и свалиха разликата до познатите осем точки - 62:54 след 30 минути.Двата тима запазиха драмата за последната част на мача. Ботевградчани постепенно настигнаха "сините" и се доближиха на точка от тях - 70:69 благодарение на отличната игра на Иван Лилов и Павел Маринов. Иванов и Захариев успокоиха Левски с кошове за 75:69, но Лилов и Маринов пак върнаха надеждата за Балкан - 77:76 по-малко от минута преди финалната сирена. Алекс Симеонов вкара един наказателен удар за 78:76, преди Мартин Маринов да изравни - 78:78 точно 16 секунди преди края. Христо Захариев вкара един от двата си опита от наказателната линия за 79:78, а в ответната атака Стаменкович пропусна от тройката и победата отиде в София.Капитанът Павел Иванов наниза 22 точки, докато Христо Захариев се отчете с 19 точки и 5 отнети топки за Левски. Павлин Иванов се включи силно като шести човек и завърши с 11 точки, 5 борби и 5 асистенции.Иван Лилов наниза 29 точки за Балкан, а освен това добави към силното си представяне 5 борби и 5 отнети топки. Павел Маринов завърши с 20 точки и 8 борби, а Ненад Шулович вкара 10 точки.БАЛКАН - ЛЕВСКИ 78:79(18:19, 15:22, 21:21, 24:17)БАЛКАН: Педжа Стаменкович 7, Иван Лилов 29, Павел Маринов 20, Тенчо Тенчев 1, Ненад Шулович 1 (Димитър Маринчешки 2, Вукота Павич 2, Станислав Ваклинов, Мартин Маринов 7)ЛЕВСКИ: Деян Карамфилов, Павел Иванов 22, Христо Захариев 19, Димитър Димитров 8, Милян Пупович 5 (Димитър Ангелов 1, Алекс Симеонов 4, Николай Върбанов 6, Стоян Гюроски 3, Павлин Иванов 11)