Олимпиакос прати Ювентус в нокдаун (видео)

Отборът на Олимпиакос надигра с минималното 1:0 Ювентус в двубоя помежду им от група "А" на Шампионската лига. Домакините записаха ценни три точки в актива си и в същото време поставиха съперника си в нокдаун, като "старата госпожа" записа втора поредна загуба в групата и ситуацията за тима в оставащите три мача става доста сложна, ако иска да продължи напред. Единственото попадение бе дело на Пайтим Касами в 36-ата минута, но за успеха на домакините голяма роля имаше и вратарят Роберто, който отказа нападателите на гостите със спасяванията си през второто полувреме.Първото полувреме премина под доминация на Олимпиакос. Още от началото домакините стартираха мощно и заредиха атака след атака. В 5-ата минута Масуаку напредна от ляво и намери Митроглу в наказателното поле, който стреля от воле, но покрай вратата. Две минути по-късно Алехандро Домингес стреля опасно от фаул и принуди Буфон да направи страхотно спасяване под гредата. След това в 11-ата минута отново Митроглу пробва рефлексите на вратаря на гостите, който отново опази вратата си.В 12-ата минута обаче Ювентус бе близо до откриване на резултата. След центриране от корнер Пол Погба стреля с глава, а Карлос Тевес опита да отклони топката към вратата, след което защитник изчисти пред голлинията, а при опита за добавка и вратарят се намеси решително. В 20-ата минута при ново разбъркване след корнер Тевес успя да отбележи, но голът бе отменен заради засада.Олимпиакос обаче отново взе нещата в свои ръце и в 27-ата минута Алваро Домингес бе намерен в наказателното поле и той стреля от воле от труден ъгъл, но топката мина опасно до гредата. По-добрата игра на домакините в крайна сметка бе увенчана с гол в 36-ата минута, когато след хубава контра Митроглу върна за Пайтим Касами на границата на наказателното поле, а той от движение насочи кълбото неспасяемо във вратата за 1:0.Ювентус изглеждаше стъписан от това развитие на мача и така и не успя да направи нещо запомнящо се до края на полувремето, като едва в последната минута Андреа Пирло стреля от фаул, но покрай вратата.Гостите стартираха по-добре второто полувреме. В 51-ата минута Погба намери хитро Лихтщайнер, който опита удар от воле, но топката се търкулна до гредата. След това в 56-ата минута Андреа Пирло имаше нов шанс да стреля от фаул, но отново неточно. Олимпиакос обаче можеше да стигне до второ попадение в 60-ата минута, когато Касами бе намерен в наказателното поле и стреля от движение, като топката облиза гредата.Юве обаче продължи да търси изравняването и в 72-ата минута стигна до най-добрата си възможност. След двойно подаване между Тевес и Мората, испанецът изскочи сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му. След това и Тевес направи голям пропуск като след центриране в пеналта Видал върна с глава за аржентинеца, който от точката на дузпата отправи удар, но стражът Роберто отново бе непробиваем.В 86-ата минута и гредата помогна на домакините да запазят вратата си "суха" като Тевес отправи бомбен шут, който бе отразен от Роберто, след което топката се отби от напречния стълб на вратата.В крайна сметка обаче Олимпиакос удържа крехката си преднина и с актив от 6 точки се намира на 2-ото място в класирането. Ювентус пък за момента е 3-ти с 3 точки.Олимпиакос - Ювентус 1:01:0 Касами (36)МИНУТА ПО МИНУТА